SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zginął aktor Piotr Wysocki. Zagrał w „Karierze Nikodema Dyzmy" i „Czterej pancerni i pies”

Nie żyje aktor teatralny, filmowy i serialowy Piotr Wysocki, w wieku 87 lat zginął w pożarze swojego domu. W dorobku miał role m.in. w serialach „Czterej pancerni i pies” i „Kariera Nikodema Dyzmy” oraz filmach „Popioły” i „Przekładaniec”.

Piotr Wysocki zginął w pożarze swojego domu w miejscowości Trzciniec w gminie Chodle na Lubelszczyźnie. Okoliczne jednostki straży pożarnej podały, że ogień w budynku pojawił się w niedzielę ok. godz. 8.

Z pożarem walczyli strażacy z OSP w Chodlu, Osinach i Trzcińcu oraz jednostki PSP w Opolu Lubelskim.

Ochotnicza Straż Pożarna z Osin jako pierwsza podała, że w pożarze zginął aktor Piotr Wysocki. Według tygodnika „Wspólnota Opolska” Wysocki mieszkał w tym budynku od kilkunastu lat.

 

Piotr Wysocki nie żyje. Grał w teatrze, filmach i serialach

Piotr Wysocki urodził się w 1936 roku w Toruniu. Studiował w Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

W latach 1969-2001 pracował w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Ponadto gral w filmach, wystąpił m.in. w  "Popiołach", "Przekładańcu", "Doktorze Judymie", "Wniebowstąpieniu", "Paniach Dulskich", "Rodzinie Połanieckich" i "Chopin - pragnienie miłości".

W dorobku miał też role w serialach "Czterej pancerni i pies" i "Kariera Nikodema Dyzmy".

 

Piotr Wysocki Otrzymał odznakę "Zasłużony Działacz Kultury", honorową odznaką za zasługi dla Lublina, Srebrny Krzyż Zasługi, Medal Osterwy z okazji obchodów 109 rocznicy otwarcia gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie, Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Został też nagrodzony Nagrodą Honorową Oddziału Lubelskiego ZASP, Honorową Nagrodą Artystyczną Wojewody Lubelskiego, Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego.

Dołącz do dyskusji: Zginął aktor Piotr Wysocki. Zagrał w „Karierze Nikodema Dyzmy" i „Czterej pancerni i pies”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Nie kojarzę aktora. Z Wysockich przynajmniej nie tego.
odpowiedź