SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Zieliński odszedł z Google News Lab

Piotr Zieliński kończy współpracę z Google News Lab, będzie kontynuował działalność szkoleniową w ramach MediaLeaders.

Piotr Zieliński , fot. Krystian SzczęsnyArticle

Piotr Zieliński jako szkoleniowiec Google pełnił funkcję teaching fellow, współpracując z News Lab od 2020 roku. Prowadził szkolenia dla dziennikarzy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej z wykorzystywania narzędzi internetowych, ze szczególnym uwzględnieniem takich tematów jak dziennikarstwo danych, wizualizacja, zaawansowane wyszukiwanie, fact-checking, dziennikarstwo środowiskowe, czy narzędzia OSINT (pozyskiwanie informacji z ogólnodostępnych i niepublicznych baz danych).

Piotr Zieliński od wielu lat w mediach

Zieliński z mediami związany jest od kilkunastu lat. Przez 11 lat pracował w TVN, był m.in. weekendowym wydawcą programu "Dzień dobry TVN". Pisał m.in. do "Forbes Women", "Newsweek Polska", "Dużego Formatu", magazynu Wp.pl, czy Onet.pl. W br. na rynku wydawniczym ukazała się jego książka będąca reportażem o pracy seksualnej „Klikniesz, kotku?”. Jest pomysłodawcą ogólnopolskiej inicjatywy edukacji medialnej i szefem agencji doradztwa medialnego MediaLeaders.

- Po współpracy z Google zamierzam kontynuować działalność szkoleniową w ramach MediaLeaders prowadząc warsztaty, szkolenia, seminaria i wykłady dotyczące komunikacji, dziennikarstwa, czy obszarami jakimi zajmowałem się przez ostatnie miesiące. Współpraca z News Lab przyniosła mi nie tylko dużo radości, ciekawych międzynarodowych znajomości ale także nowej wiedzy - komentuje Zieliński.

Google News Lab jest częścią Digital News Initiative (DNI), inicjatywy wspierającej rozwój europejskiej branży informacyjnej i jakościowego dziennikarstwa cyfrowego. Wcześniej specjalistami ds. szkolenia mediów z Europy Środkowo-Wschodniej w Google News Lab byli Beata Biel, Daniel Rząsa i Marek Miller.

Dołącz do dyskusji: Piotr Zieliński odszedł z Google News Lab

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Journo
Bralem udzial w letnich warsztatach dla dziennikarzy w ramach Google News Lab. Bardzo przydatne, fajnie prowadzil!
odpowiedź