SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szkoła prokuratorów i sędziów oraz Stowarzyszenie Sygnał razem przeciw piractwu online

Stowarzyszenie Sygnał i Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury wspólnie będą działać przeciwko piractwu online, który pozostaje cały czas istotnym problemem w naszym kraju. Podpisano porozumienie w zakresie wspólnej edukacji na temat walki z kradzieżą treści wideo online.

Article

Współpraca zainicjowana w Ośrodku Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej KSSiP w Lublinie obejmować będzie organizowanie i realizację szkoleń, konferencji i seminariów dla prokuratorów i sędziów poświęconych tematyce ochrony własności intelektualnej i walki z naruszeniami praw autorskich, a także wymiany dobrych praktyk w tym zakresie.

Porozumienie pozwala na szeroką skalę dotrzeć do pracowników kadr sądownictwa i prokuratury oraz aplikantów KSSiP z najnowszą wiedzą dotyczącą ochrony własności intelektualnej oraz rozpoznawania, przeciwdziałania i zwalczania wszelkich form naruszenia praw autorskich, zwłaszcza kradzieży treści telewizyjnych w Internecie. Szkolenia uwzględniać mają aspekty prawne, ale także technologiczne oraz doświadczenia z praktyki sądowej.

Dokument podpisali Dariusz Pawłyszcze, dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz Teresa Wierzbowska, prezes Stowarzyszenia Sygnał i Karolina Makowska, członek zarządu Sygnału.

- Wierzymy, że to właśnie systemowe i prowadzone na szeroką skalę działania edukacyjne skierowane do organów ścigania, prokuratorów i sędziów realnie wpływają na jakość prowadzonych spraw i orzecznictwa oraz zapewniają dostęp do najnowszej wiedzy z tak dynamicznie zmieniającego się zagadnienia, jakim są przestępstwa internetowe - mówi Teresa Wierzbowska.

W ramach regularnej i długoterminowej współpracy zrealizowane zostaną szkolenia, zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, omawiające sposoby działania nielegalnych serwisów ze streamingiem, specyfikę przestępstw polegających na nielegalnym rozdzielaniu uprawnień karty abonenckiej telewizji cyfrowej oraz metodykę działań w przypadku tego typu naruszeń.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-dziala-iptv-piractwo-listy-kanalow-m3u-android-tv-jak-pobrac ##

- Współpraca z KSSiP stanowi dla Sygnału kolejny, duży krok w ramach systemowego zasilania organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości w najświeższą wiedzę z zakresu prawa i technologii, która będzie wsparciem w realizacji zadań i obowiązków - podkreślono w komunikacie.

Dotychczas ze swoimi programami edukacyjnymi Stowarzyszenie Sygnał dotarło do blisko 25 tys. policjantów i prokuratorów. Przedstawiciele KSSiP i Sygnału wyrazili nadzieję, że porozumienie pozwoli ukształtować efektywną metodykę zwalczania przedmiotowej przestępczości. Cel ten zostanie osiągnięty dzięki zaangażowaniu wykładowców, ekspertów i praktyków z różnych dziedzin, specjalizujących się w dziedzinie metodyki zwalczania naruszeń własności intelektualnej.

Piractwo cyfrowe coraz mniej popularne

Z raportu „Naruszenia praw autorskich online w Unii Europejskiej” wynika, że w 2020 r. polski użytkownik internetu uzyskiwał dostęp do treści naruszających prawa autorskie niespełna cztery razy w miesiącu, podczas gdy łotewski blisko 12 razy w miesiącu. Z raportu Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej wynika, że popularność piractwa cyfrowego spada.

Dołącz do dyskusji: Szkoła prokuratorów i sędziów oraz Stowarzyszenie Sygnał razem przeciw piractwu online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl