SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKN Orlen rozwija sieć ładowarek do samochodów elektrycznych

Na stacji PKN Orlen w Siewierzu, przy trasie Katowice-Warszawa, stanęła pierwsza ładowarka koncernu do samochodów elektrycznych. Plan zakłada rozwinięcie sieci do 150 punktów do końca przyszłego roku.

Article

PKN Orlen w ramach nowej inwestycji rozpoczął etap montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych. W tym roku uruchomionych zostanie jeszcze kilka punktów ładowania, które na pierwszym etapie projektu dostępne będą bezpłatnie.

Do końca pierwszego kwartału 2019 roku do użytku zostanie oddanych co najmniej 20 stacji szybkiego ładowania, o mocy 50 i 100kW. Będą zlokalizowane na stacjach PKN Orlen w miastach i przy trasach tranzytowych.

- Paliwa alternatywne są jednym z najważniejszych trendów nowej mobilności. Jako największa firma paliwowa w Europie Środkowo-Wschodniej musimy dobrze przygotować się na wyzwania z tym związane. Dziś, po okresie wymagających przygotowań i współpracy z wieloma podmiotami, widzimy efekty projektu inwestycyjnego, który pozwoli nam zająć bardzo silną pozycję w tym segmencie rynku. To ważny krok, szczególnie biorąc pod uwagę, że jesteśmy jednym z największych wytwórców energii elektrycznej w Polsce, a nasze produkty petrochemiczne rozwijamy również z myślą o elektromobilności  powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Stacje ładowania będą obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych oferowane na rynku europejskim, będą wyposażone w dwa złącza do ładowania pojazdu prądem stałym, z wtyczką CHAdeMO oraz CCS, a także w złącze Typ 2 do ładowania pojazdu prądem przemiennym.

150 punktów ładowania PKN Orlen

W 150 lokalizacjach na stacjach paliw znajdą się ładowarki o mocy 50, 100 i 150 kW, które będą przeznaczone zarówno do pojazdów elektrycznych (EV), jak i hybrydowych (PHEV), dając możliwość jednoczesnego ładowania do 3 pojazdów. Moc dla każdego ze stanowisk będzie na bieżąco przydzielana przez sterownik stacji w trakcie ładowania pojazdów, co skróci czas potrzebny do naładowania.  Wszystkie stacje będą ulokowane w miastach i przy trasach tranzytowych.

Do końca pierwszego kwartału 2019 roku koncern uruchomi stacje szybkiego ładowania na stacjach Orlen:

Siewierz, ul. Bytomska 67
Wrocław, ul. Szybowcowa 27
Wrocław, ul. Jedności Narodowej 156
Wrocław, ul. Księcia Witolda 55
Wrocław, ul. Ślężna 129
MOP Sędzinko A2
MOP Zalesie A2  
Lgota, ul. Częstochowska 90
Kraków, ul. Mogilska 122
Sucha, ul. Radomska 18
Rybnik, ul. Gliwicka
Częstochowa, ul. Warszawska 324/334
Częstochowa, ul. Św. Barbary 105
Katowice, ul. Piotrowicka 92
MOP Aleksandrowice A4
MOP Morawica  A4
MOP Góra Św. Anny A4
MOP Wysoka A4
Dąbrowa Górnicza, ul. Katowicka 30
Bytom, ul. Chorzowska 90
 
PKN Orlen to największy podmiot rafineryjno-petrochemiczny w Polsce oraz jeden z największych tego typu w Europie. Sieć płockiego koncernu liczy 1200 stacji paliw. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen rozwija sieć ładowarek do samochodów elektrycznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl