SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO BP w fałszywych reklamach krytykowany za szkodzenie klimatowi, bank złoży pozew

W Poznaniu pojawiły się fałszywe reklamy PKO Banku Polskiego zarzucające bankowi, że finansuje inwestycje szkodząc środowisku, m.in. budowę elektrowni Ostrołęka C. - Najszczersza kampania informacyjna w historii bankowości? - spytał Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Bank zapowiedział, że pozwie twórców akcji.

Article

Na fałszywych plakatach PKO BP wylicza swoje rzekome działania szkodzące klimatowi. -Udzieliliśmy ponad 800 mln zł kredytów na budowę Ostrołęki C. Wyemitowaliśmy ponad 1 mld zł obligacji na niszczące klimat inwestycje. Ignorujemy ustalenia Porozumienia Paryskiego o ochronie klimatu. Bezrefleksyjnie finansujemy energetykę węglową - można przeczytać w jednej z reklam.

W innej bank rzekomo chwali się: „Katastrofa ekologiczna nadchodzi nieubłaganie.. Nie robimy nic by temu zapobiec, lecz oferujemy”, po czym opisuje „kredyt inwestycyjny na dowolny cel związany z energetyką* (* z wykluczeniem energetyki odnawialnej)” oraz „ubezpieczenie OC w szczególności za szkody wyrządzone na środowisku”.

„Zmiany klimatu? Masz to jak w banku!”, „Finansujemy katarastrofę!” „Business as usual” - brzmią nagłówki reklam.

We wtorek rano zdjęcie jednego z tych plakatów zamieścił na Twitterze Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. - Najszczersza kampania informacyjna w historii bankowości? - spytała organizacja, dodając tagi "#PrawdaMusiWybrzmieć" i "#PKO".

- Nie jesteśmy odpowiedzialni w żaden sposób za te reklamy. MSK nie jest ani pomysłodawcą, ani realizatorem tej akcji. Jednak zgadzamy się, że PKO BP udziela gigantycznego wsparcia spółkom energetyczno - węglowym, przez co jest współodpowiedzialny za katastrofę klimatyczną - zaznaczył Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

PKO BP zapowiada pozew przeciw autorom plakatu

Do sprawy odniósł się już oficjalnie PKO Bank Polski. W oświadczeniu przesłanym we wtorek po południu do redakcji Wirtualnemedia.pl podkreślił że "plakaty zawierają szereg nieprawdziwych informacji, z tezą, jakoby PKO Bank Polski finansował budowę elektrowni Ostrołęka C na czele. - Do ich rozpowszechniania przyznała się jedna z organizacji - zaznaczył bank, nie wskazując Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

- Niedopuszczalne, wręcz skandaliczne jest podszywanie się pod bank poprzez użycie m.in. jego logo i czcionki, wprowadzające opinię publiczną w błąd i szkalujące dobre imię PKO Banku Polskiego - informuje w komunikacie PKO BP.

Biuro prasowe banku przekazało także naszej redakcji, że wobec autorów plakatu podjęte zostaną kroki prawne. - Bank złożył zawiadomienie do organów ścigania w tej sprawie. Przygotowuje się również do złożenia w sądzie pozwu przeciwko tej organizacji - czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl.

Na koniec czerwca br. w PKO BP było 290,6 mld zł oszczędności klientów, w tym 218,3 mld zł od klientów indywidualnych. Bank obsługiwał 7,59 mln rachunków klientów indywidualnych, miał 1,13 tys. oddziałów i 540 placówek agencyjnych.

Zatrudnienie w grupie kapitałowej PKO BP wynosiło 28,1 tys. etatów, o 1,6 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP w fałszywych reklamach krytykowany za szkodzenie klimatowi, bank złoży pozew

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Komentarz
"Banki nie dadzą kasy na węgiel. Tylko PKO BP sabotuje walkę o klimat"

http://wyborcza.pl/7,155287,25319274,ni ... aliwo.html
odpowiedź
User
sdsdsd
Komuchy nienawidzą pisu
odpowiedź
User
Arszlo
Od fałszywej reklamy lepsza jest tylko reakcja PKO. Trochę jak obserwowanie jak ktoś kopie się we własne 4 litery zadziwiająco mocno i celnie...
odpowiedź