SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKO udostępnia płatności Apple Pay dla użytkowników kart Visa i Mastercard

PKO BP wprowadził usługę płatności za pomocą platformy Apple Pay. Mogą z niej korzystać wszyscy użytkownicy urządzeń produkowanych przez Apple, którzy posługują się kartami Visa i Mastercard w PKO oraz Inteligo. Obecnie dokonywanie transakcji przy użyciu Apple Pay oferuje już 10 banków w Polsce.

Article

Apple Pay to platforma pozwalająca na dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą iPhone’ów, a także finalizowanie transakcji internetowych z wykorzystaniem komputerów Apple.

W czerwcu br. system Apple Pay pojawił się w Polsce, wprowadziły go u siebie Alior Bank, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Nest Bank, Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe, a partnerami Apple Pay w Polsce są Visa i Mastercard.

Platforma szybko przyjęła się w naszym kraju, według szacunków w lipcu br. mogła mieć od 100 do 150 tys. użytkowników, a zdaniem bankowców na początku 2019 r. ich liczba może sięgnąć 500 tys.

Apple Pay w PKO BP

Teraz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami usługę płatności za pośrednictwem Apple Pay wprowadził PKO BP – największy bank w Polsce.

Z nowego systemu dokonywania transakcji mogą korzystać klienci banku, którzy używają urządzeń marki Apple oraz posiadają kartę debetową lub kredytową obsługiwaną przez Visę bądź Mastercard.

Jak zapowiada bank aktywacja Apple Pay jest intuicyjna i szybka, a użytkownicy usługi mają dostęp do takich samych korzyści, jakie zapewnia im tradycyjne posługiwanie się kartami kredytowymi i debetowymi. W sklepach stacjonarnych Apple Pay działa z iPhonem SE, iPhonem 6 i nowszymi modelami, oraz ze smartwatchem Apple Watch.

W wypadku płatności w aplikacjach i na stronach internetowych akceptujących Apple Pay wystarczy dotknąć czytnika Touch ID lub, w przypadku iPhone’a X dwukrotnie nacisnąć boczny przycisk, a następnie spojrzeć na telefon, by potwierdzić transakcję poprzez Face ID. Nie ma potrzeby ręcznego wypełniania formularzy rejestracyjnych czy każdorazowego podawania danych karty i adresu dostawy.

W aplikacjach i na stronach internetowych otwieranych przez przeglądarkę Safari można płacić z Apple Pay telefonem iPhone 6 i nowszymi modelami, iPhonem SE, iPadem Pro, iPadem (5. generacja), iPadem Air 2, oraz z iPadem mini 3 i nowszymi.

Apple Pay działa również w przeglądarce Safari z komputerami Mac (z 2012 r. lub nowszymi, z systemem macOS Sierra) – płatność należy wtedy potwierdzić na telefonie iPhone 6 lub nowszym modelu albo Apple Watch – a także MacBook Pro, w których potwierdzenie płatności odbywa się za pomocą Touch ID.

PKO BP zapewnia, że podczas płatności Apple Pay kartą debetową lub kredytową ich numery nie są zapisywane ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple, ale zastępowane cyfrowym odpowiednikiem, tzw. tokenem, przypisanym do konkretnego urządzenia. Każda transakcja autoryzowana jest z użyciem jednorazowego, dynamicznego kodu bezpieczeństwa.

PKO BP jest 10. bankiem oferującym w Polsce płatności za pomocą platformy Apple Pay. W poniedziałek wprowadzenie tego systemu zapowiedział także ING Bank Śląski, który jednak nie podał żadnych orientacyjnych terminów uruchomienia usługi. Już wkrótce Apple Pay w ING Banku Śląskim! pic.twitter.com/bNARH0B9gU

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO udostępnia płatności Apple Pay dla użytkowników kart Visa i Mastercard

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl