SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKP Cargo ruszyło z przewozami w Niemczech

PKP Cargo podejmuje samodzielną realizację przewozów na niemieckiej sieci kolejowej, poinformowała spółka w komunikacie. Uruchomione zostały regularne przewozy transgraniczne na zlecenie firmy Mosolf.

PKP Cargo ruszyło z przewozami w Niemczech

„Przewozy realizowane są między zlokalizowanym w Tychach zakładem produkcyjnym samochodów marki Fiat a Elstal/Wustermark koło Berlina, centralnym punktem logistycznym, obsługującym te przewozy. Stamtąd są one kierowane dalej, albo do Antwerpii na Grimaldi Europa Terminal, albo do techniczno-logistycznego centrum Mosolf w Etzin. Od lat Fiat i Grimaldi zlecają realizację takich transportów właśnie firmie Mosolf" – czytamy w komunikacie.

PKP Cargo jeszcze niedawno wykonywało przewozy własnymi pociągami tylko do granicy z Niemcami, a dalszy transport zlecało innemu przewoźnikowi.

„Obecnie spółka posiada już wszystkie wymagane w Niemczech licencje i zezwolenia na samodzielne wykonywanie przewozów, w tym certyfikat bezpieczeństwa część B, uzyskany pod koniec 2010 roku od niemieckiego odpowiednika Urzędu Transportu Kolejowego. Umowa PKP Cargo z firmą Mosolf przewiduje uruchamianie sześć razy w tygodniu przewozów całopociągowych, złożonych ze specjalnych wagonów tej firmy. Każdy z pociągów ma 600 m długości i zabiera 300 samochodów marki FIAT. Powstało w ten sposób regularne transgraniczne połączenie polsko-niemieckie, pozwalające na transport około 7,2 tys. samochodów miesięcznie" – czytamy dalej.

„ Wjeżdżając do Niemiec wchodzimy na największy rynek kolejowy w Europie i mówimy jasno, że chcąc się rozwijać, musimy być coraz bardziej aktywni na rynku międzynarodowym. To połączenie to dopiero początek. Jestem przekonany, że już wkrótce zaczniemy uruchamiać kolejne połączenia na rynku niemieckim" – powiedział członek zarządu PKP Cargo ds. międzynarodowych Daniel Ryczek, cytowany w komunikacie.

Polskie Koleje Państwowe opublikowały zaproszenie do negocjacji w sprawie kupna akcji spółki PKP Cargo. Inwestorzy będą mogli nabyć 50 % + 1 akcja spółki.

12 maja 2011 r. minie termin składania wstępnych ofert nabycia akcji. Firmy dopuszczone przez PKP do kolejnego etapu (tzw. długa lista inwestorów) będą mogły przeprowadzić „due diligence". Na podstawie złożonych ofert powstanie tzw. krótka lista inwestorów, wybranych przez PKP i rozpoczną się negocjacje, w wyniku których wyłoniony zostanie inwestor.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKP Cargo ruszyło z przewozami w Niemczech

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl