SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKP Cargo wraz z chińskim Jinan RVE powołało spółkę do montażu wagonów

PKP Cargo powołało spółkę CNR Cargo Wagon, wspólnie z chińskim producentem wagonów Jinan Railway Vehicles Equipment Co Ltd, należącym do grupy China CNR Corporation Ltd, poinformowała spółka w komunikacie. Celem przedsięwzięcia jest uruchomienie montażu wagonów.

PKP Cargo wraz z chińskim Jinan RVE powołało spółkę do montażu wagonów

"Akt założycielski utworzenia spółki podpisali prezes zarządu Wojciech Balczun i członek zarządu ds. międzynarodowych Daniel Ryczek ze strony PKP Cargo oraz Jia Shirui, prezes i dyrektor zarządzający Jinan Railway Vehicles Equipment. Udziały w spółce objęły po połowie PKP Cargo i Jinan Railway Vehicles Equipment.

"Głównym celem naszej współpracy jest rynek europejski i dołożymy wszelkich starań, żeby przedsięwzięcie było jak najbardziej efektywne - powiedział prezes Jia Shirui, cytowany w komunikacie.

CNR Cargo Wagon Sp. z o.o. to spółka o charakterze SPV, czyli podmiot celowy powołany do przeprowadzenia prac o charakterze analitycznym i formalnym, prowadzących do uruchomienia montażu wagonów z części sprowadzanych z Chin w Szczecinie - podano w komunikacie.

"Części byłyby sprowadzane do Polski drogą morską, stąd idealna jest lokalizacja zakładu w Szczecinie" - dodał prezes Wojciech Balczun, cytowany w komunikacie.

"Zadaniem spółki CNR Cargo Wagon będzie m.in. wykonanie analizy chłonności rynku europejskiego i próba oszacowania zapotrzebowania na wagony, tak ze strony PKP Cargo, jak i potencjalnych odbiorców zewnętrznych, a w konsekwencji wielkości nakładów, jakie niezbędne będą do uruchomienia produkcji w szczecińskim zakładzie" - czytamy dalej.

Kolejnym krokiem będzie opracowanie szczegółowego biznesplanu przedsięwzięcia. Działalność firmy CNR Cargo Wagon uwieńczona zostanie powstaniem docelowego podmiotu Joint-Venture, który zajmie się montażem wagonów w Szczecinie.

"Do końca tego roku powinniśmy określić zapotrzebowanie na wagony, które miałyby powstawać w Szczecinie, ze strony PKP Cargo. Mamy nadzieję, że sam montaż mógłby zostać uruchomiony do końca 2011 roku" - ocenił członek zarządu PKP Cargo ds. międzynarodowych, Daniel Ryczek.

PKP Cargo wstępnie szacuje, że docelowo zatrudnienie przy montażu wagonów mogłoby znaleźć około 100 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKP Cargo wraz z chińskim Jinan RVE powołało spółkę do montażu wagonów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl