SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKP przekazały majątek za 270 mln zł samorządowej spółce Przewozy Regionalne

Polskie Koleje Państwowe (PKP) i kolejowy przewoźnik Przewozy Regionalne podpisały umowy notarialne wnoszące aportem do samorządowej spółki Przewozy Regionalne dwadzieścia sześć nieruchomości PKP o wartości 270 mln zł.

PKP przekazały majątek za 270 mln zł samorządowej spółce Przewozy Regionalne

„Tym samym spółka samorządowa Przewozy Regionalne przejęła na własność cały niezbędny majątek od PKP. PKP przekazała już wszystkim spółkom Grupy PKP nieruchomości o wartości 6 mld zł.  W tym roku PKP przekaże majątek o wartości 700 mln zł” – czytamy w komunikacie.

Przekazywane obiekty to grunty, zaplecza techniczne, pomieszczenia administracyjne w trzynastu województwach. Wśród nich, dwa największe kompleksy to: hale naprawcze i zaplecza techniczne w Idzikowicach (województwo łódzkie) o wartości 20 mln zł oraz we Wrocławiu o wartości 28 mln zł.

„Grunty i budynki wnoszone do innych spółek muszą mieć tzw. zdolność aportową. Aby PKP mogła je przekazać muszą one zostać: uwłaszczone na rzecz PKP, wydzielone z terenów zamkniętych, naniesione na mapy geodezyjne, oraz oszacowane przez niezależnych rzeczoznawców. Proces przygotowania jednej nieruchomości do aportu trwa od pół do półtora roku” – czytamy dalej.

Polskie Koleje Państwowe zgodnie z ustawą o restrukturyzacji i komercjalizacji PKP wnoszą do obecnych i byłych spółek Grupy PKP niezbędny dla ich funkcjonowania majątek. Nieruchomości wniesione przez PKP do spółek kolejowych mają wartość 6 mld zł.

W tym roku PKP, poza aportem do Przewozów Regionalnych, wniesie nieruchomości o wartości ponad 400 mln zł między innymi do spółek: PKP Cargo, PKP Energetyka, Telekomunikacja Kolejowa, Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. Łącznie w 2010 roku  PKP wniesie do spółek nieruchomości o wartości około 700 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKP przekazały majątek za 270 mln zł samorządowej spółce Przewozy Regionalne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl