SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Planeta FM zastąpi Radiostację

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynął wniosek Eurozetu o zmianę nazwy Radiostacji na Planeta FM.

Planeta FM zastąpi Radiostację

- Złożyliśmy stosowne dokumenty do KRRiT i czekamy na dalsze decyzje - mówi nam Katarzyna Brzezińska, rzecznik prasowy Eurozetu, który w kwietniu br. kupił 100 proc. udziałów w spółce Ad.point, do którego należała m.in. sieć Planety. W wyniku sprzedaży w portfolio Eurozetu znalazły się dwie sieci radiowe o formacie CHR, skierowane do podobnego odbiorcy.

- Nie widzę tu nic nadzwyczajnego. Już od dawna spodziewałem się takiej decyzji. Potencjalnie efektywniejszym produktem jest na chwilę obecną Planeta niż Radiostacja i stad ta decyzja. Okazało się, że cztery stacje lokalne nadające pod marką Radio Planeta bardzo silne na południu naszego kraju, mają mniej więcej taką samą słuchalność, jak nadająca w kilkunastu miastach Radiostacja - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Teliszewski, Dyrektor Zarządzający CR Media.

Udział w rynku ogólnopolskim Planety (nadaje w Katowicach na 95,1 FM, Bielsku-Białej 87,9 FM, Opolu 106,2 FM i Kielcach 103,9 FM) wynosi około 1 proc. To tyle samo co nadająca w 12 miastach Radiostacja.

Eurozet nie zdradza, kto pokieruje nową redakcją. - Póki nie uzyskamy decyzji o zmianie nazwy, za wcześnie, aby podawać takie informacje - dodaje Brzezińska. Zaprzecza, że do sieci Planety mogą w przyszłości dołączyć również inne stacje Ad.pointu, w tym Radio Flash nadające w Koninie i Słupcy oraz Radio Wa-Ma nadające w Iławie, Mrągowie i Giżycku.

- To się jeszcze okaże. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, a wszystko zależy od powodzenia projektu, jaki został właśnie zainicjowany. Jeżeli okaże się sukcesem, nie zdziwiłbym się, że i te stację dołączą do sieci. Chodzi o pieniądze, liczą się słuszne decyzje biznesowe - dodaje Teliszewski.

Radiostacja nadaje od 1998 roku na częstotliwościach, na których wcześniej nadawała Rozgłośnia Harcerska. Po wycofaniu się partnera zewnętrznego, w roku 2000 stacja została nabyta przez Eurozet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Planeta FM zastąpi Radiostację

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl