SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma Hybrydowa TVP sugeruje widzom, co warto oglądać

W ramach Platformy Hybrydowej Telewizja Polska uruchomiła usługę EPG - elektroniczny przewodnik po programie telewizyjnym z podpowiedzią. Będzie on sugerować widzom, co mogą obejrzeć w kanałach TVP.

Article

Usługa polega na proponowaniu konkretnych pozycji programowych wybranych spośród wszystkich kanałów TVP dostępnych na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Info, TVP Regionalna i TVP Polonia).

Sugestie są zgodne z preferencjami danego widza, czyli tego, oglądał wcześniej. Po włączeniu telewizora na ekranie pojawi się taka podpowiedź, np. jeśli korzystający z odbiornika śledzi dużo seriali obyczajowych, zobaczy on informacje, jakie pozycje z tej kategorii w najbliższych godzinach wyemituje na swoich antenach TVP.  Dane dotyczącego tego, jakie programy były najchętniej oglądane na urządzeniach z włączoną usługą HbbTV będą zbierane przez system anonimowo.

W przyszłości Platforma Hybrydowa TVP umożliwi zakładanie kont i personalizowanie podpowiedzi z EPG. Umożliwi to także dostęp do nowo otwartego serwisu Strefa Widza TVP (więcej na ten temat).

Platforma Hybrydowa TVP ruszyła w czerwcu 2012 roku. Obecnie składa się z 17 serwisów tematycznych, w tym z biblioteki VoD i aplikacji głównej - Huba. Na Platformie umieszczane są okazjonalnie kanały na żądanie poświęcone istotnym wydarzeniom. Obecnie z serwisów HbbTV dostarczanych przez TVP korzysta ponad 760 tys.  gospodarstw domowych.

Dołącz do dyskusji: Platforma Hybrydowa TVP sugeruje widzom, co warto oglądać

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dconcerth
Reklama. Nie dla każdego ta reklama. Pasjonaci kultury, sztuki, zabytków, dobrej muzyki nie znajdą niemal nic w TVP. To jest niepokojące zjawisko. Nie mówiąc juz o TVP 1 czy 2. Kultury wysokiej jest nieco mniej także w Tvp Kultura. Natomiast nie rozumiem dlaczego TVP WARSZAWA nie krzewi kultury w wystarczający sposób? Program Kwadrans Qultury (dlaczego nie Kwadrans Kultury ?) to male relacje i trochę niepotrzebnie udziwniona formuła. Dlaczego nie ma transmisji kulturalnych, albo chociaż takich programów jak w TVP Łódź. Np. "Teatr zza kulis" lub programy turystyczno-przyrodnicze, historii, zabytkach.
odpowiedź