SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platige Image chce pozyskać do 6 mln zł z emisji nowych akcji

Walne zgromadzenie akcjonariuszy firmy Platige Image, zajmującej się produkcją i postprodukcją wideo, zdecydowało, że spółka sprzeda do 240 tys. nowych akcji po 25 zł za sztukę. Będą oferowane bez prawa poboru przez obecnych akcjonariuszy.

Article

Zgodnie z uchwałą akcjonariuszy nowa emisja akcji Platige Image zostanie przeprowadzona w formie subskrypcji prywatnej, czyli bez publikacji prospektu. Walory zostaną zaoferowane wyłącznie inwestorom kwalifikowanym, których wybierze zarząd.

- Akcje nowej emisji mogą być opłacone wyłącznie wkładami pieniężnymi. Termin dokonywania wpłat na pokrycie akcji nowej emisji zostanie odrębnie ustalony przez zarząd spółki, przy czym nie będzie on późniejszy niż dzień złożenia wniosku o  rejestrację  podwyższenia kapitału zakładowego w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego - zapisano w uchwale.

Zapowiedziano, że akcje będą oferowane po 25 zł za sztukę (to średnia arytmetyczna dziennych cen akcji Platige Image ważonych wolumenem obrotu z ostatnich 6 miesięcy, pomniejszona o dyskonto w wysokości od 10 do 20 proc.).

Zaznaczono, że wyłączenie obecnych akcjonariuszy z prawa poboru akcji nowej emisji leży w ich interesie.

- Taka emisja zapewni Spółce szybkie i optymalne kosztowo pozyskanie nowego kapitału przeznaczonego dla Spółki. Obecny wybór sposobu pozyskania kapitału nie wyklucza w przyszłości realizacji przez Spółkę innych możliwości przedstawionych w strategii - podkreślono.

Platige Image wchodzi w produkcję gier wideo

W drugiej połowie stycznia Platige Image przyjęło strategię na lata 2021-2025, w której zapowiedziało rozpoczęcie produkcji gier wideo, filmów i seriali oraz nie wykluczyło pozyskania kapitału z emisji nowych akcji, przejścia na główny rynek giełdowy i współpracy z inwestorami w spółkach celowych.

W tym tygodniu firma wspólnie z producentem i wydawcą gier Movie Games utworzyła spółkę Image Games, która zajmie się produkcją gier z segmentu AA, na początek trzech tytułów o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych.

W ub.r. grupa kapitałowa Platige Image zanotowała wzrost skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 0,8 proc. do 91,15 mln zł i 1,42 mln zł skorygowanego zysku netto. Nowe umowy zagraniczne dotyczące animacji zrekompensowały spadki w innych działach.

Obecnie kapitał firmy składa się z 3,184 mln akcji. W czwartek na koniec sesji giełdowej kurs spółki wynosił 30 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 95,5 mln zł. Głównymi akcjonariuszami spółki są jej menedżerowie: szef rady nadzorczej Jarosław Piwko (31,31 proc. akcji), wiceszef rady Piotr Sikora (28,44 proc.) oraz członek rady Tomasz Bagiński (8,19 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image chce pozyskać do 6 mln zł z emisji nowych akcji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bergen
Ciągle o tym czytam. Zbierają najbardziej intratne zamówienia, a mimo tego ciągle brakuje im kasy? Kto tym rządzi?
1 0
odpowiedź