SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image mimo pandemii zanotowała spory zysk

Firma Platige Image, zajmująca się produkcją, postprodukcją i animacją wideo, w drugim kwartale br. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 13 proc. do 21,36 mln zł, a przy ograniczeniu kosztów operacyjnych o 16 proc. do 18,25 mln zł osiągnęła 2,09 mln zł zysku netto. - Zakończyliśmy realizację kilku projektów, jednak niestety niektóre z nich nie ujrzały jeszcze światła dziennego, z powodu przesunięcia wydarzeń, na które były przygotowywane - informuje zarząd spółki.

Article

W sprawozdaniu zarząd Platige Image podał, że zgodnie z prognozami z wiosny br. wskutek epidemii koronawirusa najmocniej ucierpiało pozyskiwanie nowych zleceń, ponadto część projektów została przesunięta na później.

- Największa linia biznesowa -animacja nie została jednak dotknięta. Dobrze zdywersyfikowany portfel zamówień w dziale animacji i dodatkowa aktywizacja sprzedaży pozwoliły na pozyskanie zamówień, które częściowo zniwelowały spadki w innych obszarach. Ścisła kontrola kosztów projektowych skutkowała dalszą poprawą marż - wyliczono.

Firma w zeszłym półroczu zakończyła realizację kilku projektów. - Jednak niestety niektóre z nich nie ujrzały jeszcze światła dziennego, z powodu przesunięcia wydarzeń, na które były przygotowywane - zaznaczono.

- Sprawnie przeprowadzone przejście na pracę zdalną pozwoliło na niezakłóconą realizację istniejących i nowo pozyskanych projektów. Niektóre z nich w całości zostały wyprodukowane już w trybie zdalnym. Niedawno opublikowany cinematik „Hyperscape” zbiera świetne oceny - dodano. - Pomimo intensywnej pracy bieżącej utrudnionej przez pandemię, aktywnie prowadziliśmy prace rozwojowe, przygotowując nasze systemy i środowisko pracy grafików do zwiększenia skali. Kontynuowaliśmy rozwój naszych kompetencji w zakresie silników czasu rzeczywistego, intensywnie pracując nad wykorzystaniem silnika Unreal Engine do tworzenia grafik i wirtualnych scenografii - wyliczono.

Koszty operacyjne grupy Platige Image zmniejszyły się rok do roku o 16 proc. do 18,25 mln zł. Wydatki na zużycie materiałów i energii zmalały o 48 proc. do 384 tys. zł, na usługi obce - o 25 proc. do 9,5 mln zł, natomiast nakłady na wynagrodzenia wzrosły o 6 proc. do 6,88 mln zł.

W zeszłym kwartale stałe zatrudnienie w firmie wynosiło 53 etaty, o pięć więcej niż rok wcześniej. W czerwcu spółki należące do Platige Image uzyskały 4,37 mln zł kredytów od PFR w ramach tzw. tarczy finansowej dla małych i średnich firm.

W efekcie zysk sprzedażowy grupy Platige Image zwiększył się z 2,94 do 3,11 mln zł. Pozostałe wyniki rentowności zmalały, przede wszystkim ze względu na wzrost pozostałych kosztów operacyjnych z 17 do 269 tys. zł oraz 245 tys. zł rezerwy na program motywacyjny. Zysk operacyjny zmniejszył się z 3,17 do 2,94 mln zł, a zysk netto - z 3,02 do 2,09 mln zł.

- Będziemy starali się zwiększać skalę naszej współpracy z polską branżą produkcji gier. Realizowane projekty dla Techland czy Bloober Team S.A. pokazują ogromny potencjał tego segmentu. Intensywnie poszukujemy także nowych projektów w obszarze developmentu filmowego - zapowiedziano. Pod koniec lipca Platige Image w ramach umowy ramowej z producentem gier wideo Ubisoft pozyskało od niego kolejne zlecenie o wartości ok. 5,4 mln zł. Spółka zależna Platige Image prowadzi natomiast negocjacje ws. współpracy przy produkcji miniserialu Netflixa osadzonego w uniwersum „Wiedźmina”.

W całym zeszły półroczu przychody grupy Platige Image zmniejszyły się o 7 proc. do 40,75 mln zł, koszty operacyjne - o 9 proc. do 36,85 mln zł, zysk operacyjny - z 3,94 do 3,84 mln zł, a zysk netto - z 3,47 do 2,67 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image mimo pandemii zanotowała spory zysk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl