SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Elon Musk zapowiada całkowicie płatnego X/Twittera

W czasie rozmowy z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu Elon Musk powiedział, że serwis X/Twitter może wprowadzić "niewielką miesięczną opłatę" za korzystanie dla wszystkich użytkowników. Zasugerował, że taka zmiana byłaby konieczna, żeby poradzić sobie z problemem botów na platformie. Miliarder ogłosił, że serwis ma obecnie 550 milionów użytkowników miesięcznie.

Elon Musk / fot. Shutterstock.com Article

Elon Musk jeszcze zanim kupił Twittera (dziś X), wskazywał na duży problem aktywności botów na platformie. Remedium na boty miała być wprowadzona w połowie listopada ubiegłego roku usługa subskrypcyjna Twitter Blue.

Najpierw szybko ją wycofano, ponieważ pojawiło się dużo profili z niebieskim znacznikiem podszywających się pod znane osoby i marki, m.in. firmy Tesla i SpaceX należące do Elona Muska, a także pod samo oficjalne konto Twittera.

Po problemach, subskrypcję wprowadzono na stałe miesiąc później w cenie 7,99 dolarów w wersji przeglądarkowej i 11 dolarów w aplikacjach mobilnych.

X/Twitter całkowicie płatny?

Do tematu płatności za X/Twittera Musk wrócił podczas transmitowanej na żywo rozmowy z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Rozmowa dotyczyła także sztucznej inteligencji i zarzutów o szerzenie antysemityzmu w X/Twitterze.

Musk zapowiedział, że serwis społecznościowy "przechodzi na niewielką miesięczną opłatę za korzystanie" w celu zwalczania "ogromnych armii botów". Nie sprecyzował, ile będzie kosztować dostęp do usługi ani jakie inne funkcje będą lub nie będą uwzględnione przy pobieraniu płatności.

Podczas transmisji na żywo Musk zdradził, że X/Twitter ma obecnie 550 milionów użytkowników miesięcznie, którzy generują od 100 do 200 milionów postów dziennie.

Miliarder nie ujawnił, ilu z użytkowników firmy jest autentycznych, a ilu to konta botów.

Przed przejęciem serwisu przez Muska Twitter raportował, że średnio korzysta z serwisu 229 milionów użytkowników.

Ile kosztuje subskrypcja X/Twittera

W Polsce za subskrypcję Twitter Blue w przeglądarce internetowej trzeba zapłacić 44,28 miesięcznie (36 zł netto plus 23 proc. VAT) lub 461,24 zł rocznie (czyli 38,44 zł za miesiąc), czyli 374,99 zł netto plus VAT. To więcej niż za inne popularne usługi streamingowe np. Netflix.

W aplikacjach mobilnych subskrypcja jest znacznie droższa: 60,27  zł miesięcznie i 633,44 zł za 12 miesięcy.

W ramach usługi zweryfikowany użytkownik ma niebieski znaczniki z „okejką” na swoim profilu. Subskrypcja obejmuje też dodatkowe możliwości: edytowanie zamieszczonych już wpisów (maksymalnie pięć razy w ciągu 30 minut), przesyłanie filmów o długości do 60 minut i w jakości 1080p, spersonalizowaną nawigację, czytnik i tworzenie folderów w Zakładek. Dodatkowe benefity to m.in. obecność wpisów u góry na listach odpowiedzi, wzmianek i wyników wyszukiwania oraz wyświetlanie o połowę mniej reklam.

Dołącz do dyskusji: Elon Musk zapowiada całkowicie płatnego X/Twittera

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kosić baranów na kasę
Niech kosztuje jak najwięcej i tak nigdy nie miałem nie korzystałem nawet jak był darmowy
12 1
odpowiedź
User
X
Facet rozwali zupełnie ten serwis.
22 2
odpowiedź
User
aramis
Płacący piszą, ale to niepłacący czytają i robią ruch.
Gdy niepłacący znikną, zniknie twitter.
85 0
odpowiedź