SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play zyskał przez kwartał 105 tys. klientów, Play Now TV z 235 tys. użytkowników

W zeszłym kwartale spółka P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, osiągnęła wzrost przychodów o 1,7 proc. do 1,83 mld zł. Na koniec września miała 12,32 mln aktywnych użytkowników (105 tys. więcej niż na koniec czerwca), w tym 235 tys. korzystających z usługi Play Now TV.

W komunikacie operatora Play podano, że kwartalne wpływy z usług mobilnych zwiększyły się rok do roku o 7,7 proc. do 1,05 mld zł, a przychody ze sprzedaży urządzeń spadły o 0,2 proc. do 422 mln zł.

Średnie miesięczne przychody (ARPU) od klienta usług mobilnych wzrosły rok do roku o 4,3 proc., do 29,1 zł.

Po trzech kwartałach P4 miało 5,47 mld zł skonsolidowanych przychodów, w tym 3,06 mld zł przychodów z usług mobilnych, blisko 1,19 mld zł z innych usług oraz niemal 1,2 mld zł ze sprzedaży sprzętu.

Play ma 8,5 mln abonentów

Na koniec września P4 operator sieci Play świadczył 15,655 mln usług i miał 12,32 mln aktywnych użytkowników, o 105 tys. więcej niż na koniec czerwca. Liczba klientów abonamentowych wzrosła o 41 tys. do 8,47 mln, a klientów usług przedpłaconych (prepaid) o 27 tys. do 3,62 mln.

Liczba użytkowników usługi Play Now TV z dekoderem TV Box zwiększyła się w ciągu kwartału o 27 tys. do 235 tys. W połowie sierpnia w dekoderach TV Box wprowadzono nowy interfejs i funkcje.

Jak zaznaczono w trzecim kwartale 2021 r. operator „odnotował szczególnie wysoki poziomu aktywności kart SIM prepaid wywołanej masowymi połączeniami przychodzącymi od stron trzecich, głównie za sprawą telemarketingu”. Spółka dokonała więc „retrospektywnej korekty definicji aktywności kart przedpłaconych eliminując aktywność wywołaną podobnymi zdarzeniami o znikomym wpływie na poziom generowanych przychodów”. W ocenie P4 umożliwi to prezentowanie bardziej precyzyjnych wskaźników operacyjnych dotyczących bazy klientów i ARPU. - Zmiana nie wpływa na poziom nominalnej bazy RGU - dodano.

Od stycznia ub.r. operator Play wdraża sieć 5G w oparciu o posiadane częstotliwości w paśmie 2100 MHz. W połowie br. telekom zapowiedział, że do końca lipca br. sieć 5G będzie obsługiwało 2 576 jego nadajników pokrywających swoim zasięgiem 35 proc. populacji Polski.

Na początku października Play poinformował, że internet 5G jest u niego dostępny w 700 miejscowościach w całym kraju. Równocześnie zaczął oferować internet światłowodowy na sieci firmy Fiberhost.

W pierwszej połowie br. P4 zanotował 3,636 mld zł przychodów sprzedażowych, 1,7 mld zł zysku EBITDAaL i 5,3 mld zł zysku netto. Zysk netto wynika głównie ze sfinalizowania przez telekom w kwietniu br. sprzedaży za 6,7 mld zł swojej infrastruktury pasywnej firmie On Tower Poland, w której 60 proc. udziałów ma Cellnex Telecom, a 40 proc. Grupa iliad.

Play ma umowę kupna UPC Polska

Rok temu Grupa Iliad sfinalizowała przejęcie P4, za 97 proc. akcji zapłaciła 9,6 mld zł.

Z kolei P4 w drugiej połowie września podpisał umowę kupna od Liberty Global 100 proc. udziałów UPC Polska za 7 mld zł. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych.

Dołącz do dyskusji: Play zyskał przez kwartał 105 tys. klientów, Play Now TV z 235 tys. użytkowników

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tnx
Play stanowczo odciął się od haniebnych słów BKSz i w nowej reklamie jest jej... 2x więcej.
odpowiedź
User
Liliana37
Ale nowe plakaty już wiszą więc się nie odcioł. W grudniu kończy mi się umowa i z całą rodziną odchodze z Play za to że w dalszym ciągu ta pani jest twarzą Play.
odpowiedź
User
Pawel
Prosze usunac bks z jakichkolwiek reklam.Z gory serdecznie dziekuje.
odpowiedź