SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play w 2020 roku może przejąć Virgin Mobile Polska

Play podpisał z Virgin Mobile Polska (VMP) porozumienie, w ramach którego może przejąć w 2020 roku wszystkie udziały wirtualnego operatora. W rezultacie baza Play wzrośnie o ponad 400 tysięcy klientów.

Article

W komunikacie przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl zarząd Play Communications informuje, że w dniu 15 stycznia 2018 r. spółka P4 (właściciel Play) zawarła szereg umów z Virgin Mobile Polska oraz jej udziałowcami: Dirlango Trading & Investments Limited i VMCEE B.V., a także wiodącymi inwestorami VMP - Vegueros Coöperatief U.A. (spółka zależna należąca w całości do Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P.), Farledico Investments Limited (spółka zależna należąca w całości do Łukasza Wejcherta) i Kai-Uwe Ricke.

Zgodnie z komunikatem podpisane umowy przyznają Play opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 r. Zgodnie z przyjętą metodologią wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy.

Inwestorzy zobowiązali się spowodować, że wszystkie udziały w Virgin Mobile Polska zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy operator skorzysta z opcji kupna.

Ponadto umowy określają warunki przyszłej współpracy pomiędzy Play a Virgin Mobile Polska. Strony będą kontynuować współpracę rozpoczętą w momencie powstania VMP przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie ok. 84 mln zł w latach 2018-2021. W ramach współpracy Virgin Mobile Polska, działający jako operator wirtualny (MVNO), bez własnej infrastruktury telekomunikacyjnej, korzysta z infrastruktury Play.

- Dlaczego sprzedajemy Virgin Mobile Polska? To jest naturalna droga wirtualnych operatorów komunikacyjnych na całym świecie - mówi „Wyborczej” Łukasz Wejchert, współwłaściciel Virgin Mobile Polska. - Jeśli firma zbuduje swoją wartość, stworzy bazę abonentów, tradycyjni operatorzy ją przejmują. Pozyskują dzięki temu innych klientów niż do tej pory. A dla inwestorów finansowych będzie to normalna ścieżka wyjścia z inwestycji - dodaje Wejchert.

Virgin Mobile Polska (VMP) jest największym polskim operatorem wirtualnej sieci ruchomej MVNO. Na koniec roku 2016 miał 412 tys. klientów. Firma zadebiutowała na naszym rynku w sierpniu 2012 roku, od połowy 2015 roku jej prezesem jest Grażyna Piotrowska-Oliwa, wcześniej związana m.in. z Orange Polska i PGNiG.

Na koniec września 2017 r. sieć Play miała 14,89 mln klientów, o 1,7 proc. więcej niż rok wcześniej, natomiast liczba jej abonentów wzrosła o 15,1 proc. W trzech kwartałach ub.r. Play Communications zanotował wzrost wpływów operacyjnych o 9,6 proc. do 4,93 mld zł i spadek zysku netto o 56,5 proc. do 244,5 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play w 2020 roku może przejąć Virgin Mobile Polska

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
No to koniec tej sieci. Szkoda, że im się nie udało. Ludzie w Polsce nie mają świadomości, że za rachunek mogą płacić 29 zł i mieć wszystko. Bez abonamentu i umowy. Wolą płacić abonament w duzej sieci, przepłacać za wszystko i mieć mniej internetu.
odpowiedź
User
mariusz
Virgin Mobile podobnie jak Play kuleje technicznie. Wolę płacić nawet mniej bo 25 zł w T Mobile lub Orange i mieć numer w naprawdę działającej sieci :-)
odpowiedź
User
zibi
W planie dla rodziny za 4 numery / rozmowy, smsy, mmsy bez limitu + 8gb/ płacę 64zł. Czy w pleju maja coś takiego ?
odpowiedź