SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play liderem przenoszenia numerów w pierwszym kwartale roku, strata Orange i Plusa

W pierwszym w kwartale tego roku w sieciach mobilnych przeniesionych zostało ponad 360 tys. numerów, najwięcej nowych użytkowników zyskały Play (18,4 tys.) oraz T-Mobile (13,9 tys.) - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W pierwszym kwartale 2023 roku w sieciach mobilnych przeniesionych zostało łącznie 360 137 numerów, o 3,5 tys. więcej niż w poprzednim kwartale, gdy przeniesiono 356 571 numery - podaje UKE.

Liderem Play, strata Orange i Plusa

Liderem przenoszenia numerów jest P4, operator sieci Play, który zyskał w analizowanym okresie 18,4 tys. użytkowników kart. Kolejny operator z dodatnim bilansem to T-Mobile, który od stycznia do marca 2023 roku zyskał 13,9 tys. nowych użytkowników.

Dwóch z czterech największych operatorów zamknęło kwartał na minusie. W wyniku przenoszenia numerów Orange Polska stracił 16,9 tys. użytkowników kart SIM, a Polkomtel (operator sieci Plus) 38,5 tys.

 

 

Klienci sieci stacjonarnych w  pierwszym kwartale 2023 roku przenieśli łącznie 147 428 numerów, o 94,5 tys. więcej niż w poprzednim kwartale (52 865 numerów).

Orange Polska zyskał w pierwszym kwartale br. 71 701 nowych numerów. Natomiast na minusie kwartał zakończyli T-Mobile (strata 34,4 tys. numerów) i Netia (utraconych 50,5 tys. numerów).

Raporty przedstawiają statystyki przenoszenia numerów z wykorzystaniem zarządzanego przez Prezesa UKE systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD).

Dołącz do dyskusji: Play liderem przenoszenia numerów w pierwszym kwartale roku, strata Orange i Plusa

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ulkiks
W mojej ocenie Netia najgorsze promocje, a właściwie ich brak, stąd nie dziwią największe straty. Poza tym to chyba jedyna firma, która natychmiast wyłącza usługę jak się tylko spóźnisz z opłatą. Na tle np Orange to niebo a ziemia.
odpowiedź