SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play kupił spółkę do obsługi stacji bazowych, w Play Now TV Box wkrótce stacje Canal+

W czerwcu Play Communications przejął spółkę Steindal Investments i przemianował ją na Polską Grupę Wieżową. Spółka ma obsługiwać infrastrukturę nadawczą telekomu. Natomiast do oferty Play Now TV Box wkrótce mają dołączyć stacje i treści VoD od Canal+ Polska.

Article

- Aktywnie kontynuujemy prace nad operacyjnym, technicznym i prawnym przygotowaniem wyodrębnienia naszych wież. Pod koniec czerwca przejęliśmy 100 proc. udziałów w spółce fasadowej Polska Grupa Wieżowa S.A., wyłącznie w celu ewentualnego hostingu i obsługi infrastruktury pasywnej od Play - poinformował Jean Marc Harion, prezes P4, głównej spółki zależnej Play Communications.

Poprzednio Polska Grupa Wieżowa działała pod nazwą Steindal Investments. W drugiej połowie lipca w jej władzach pojawili się menedżerowie Play: w zarządzie Piotr Kuriata i Jarosław Boruta, a w radzie nadzorczej Jean Marc Harion, Marcin Szul i Michał Ziółkowski.

Na koniec czerwca br. Play miał 8 225 stacji bazowych (z czego mniej więcej połowa to osobno stojące wieże), o 11,4 proc. więcej niż rok wcześniej, w pierwszej połowie br. uruchomił 357 nowych, a 260 tylko w drugim kwartale.

Pod koniec czerwca agencja Bloomberga podała, że według jej nieoficjalnych ustaleń Play pracuje wspólnie z firmą doradczą nad wariantami sprzedaży części swoich stacji nadawczych. Sprzedane mogłyby zostać tylko wieże, ich wycena może osiągnąć 800 mln euro. Pieniądze z ich sprzedaży mogłyby zostać przeznaczone przez Play na inwestycje, m.in. rozwój sieci 5G. Przedstawiciele telekomu nie chcieli skomentować ustaleń agencji.

W środę Jean Marc Harion na konferencji stwierdził, że Play nie podjął jeszcze decyzji do wydzielenia swojej infrastruktury pasywnej do osobnej spółki. - Dotychczas skupialiśmy się na technicznej części projektu, a także kwestiach prawnych i finansowych. Zatrudniliśmy doradców, których nazw nie podajemy. Pojawili się również inwestorzy, którzy wyrazili swoje zainteresowanie - wyliczył.

Zapowiedział, że telekom rozważa trzy warianty: zachowanie wszystkich udziałów w spółce z infrastrukturą pasywną, sprzedanie mniejszościwego pakietu udziałów i sprzedanie wszystkich udziałów. Decyzja w tej sprawie może zostać podjęta do końca br.

W Play Now TV Box będzie Canal+

W komunikacie Jean Marc Harion przypomniał, że pod koniec maja br. w ofercie Play Now TV Box pojawił się pakiet w TVN24 i TVN24 BiS (kosztuje 10 zł).

- Natomiast podpisanie umowy z Canal+ wkrótce wzbogaci ofertę Play Now TV Box o dostęp online do liniowych kanałów TV i bibliotek VOD Canal+ - zapowiedział.

Na koniec czerwca br. z oferty Play Now TV Box, uruchomionej wiosną ub.r., korzystało 59,2 tys. klientów, wobec 17,6 tys. rok wcześniej.

W drugim kwartale br. Play Communications zanotował spadek przychodów operacyjnych rok do roku o 0,2 proc. do 1,75 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 1,9 proc. zysk netto zmalał z 535,8 do 237,6 mln zł. Telekom na koniec czerwca miał 12,45 mln aktywnych klientów, w tym 8,99 mln abonentów.

Dołącz do dyskusji: Play kupił spółkę do obsługi stacji bazowych, w Play Now TV Box wkrótce stacje Canal+

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bruce
Polska Grupa Wieżowa - najgłupsza nazwa polskojęzyczna jaką ostatnio spotkałem. Rozumiem, że ma ona skupiać część majątku - akurat wieże nadawcze, ale można było wymyślić coś ładniejszego.
odpowiedź