SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play z 3,64 mld zł wpływów. 5,3 mln zł zysku po sprzedaży infrastruktury pasywnej

Według wstępnych danych w pierwszej połowie br. P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, zanotował 3,636 mld zł przychodów sprzedażowych, 1,7 mld zł zysku EBITDAaL i 5,3 mld zł zysku netto.

Article

Wpływy P4 z usług mobilnych wyniosły w zeszłym półroczu 3,568 mld zł, a z usług mobilnych (głównie od przejętej w połowie 2019 roku grupy S3) - 68 mln zł.

Zysk netto w wysokości aż 5,3 mld zł wynika przede wszystkim ze sfinalizowania przez telekom w kwietniu br. sprzedaży za 6,7 mld zł swojej infrastruktury pasywnej firmie On Tower Poland, w której 60 proc. udziałów ma Cellnex Telecom, a 40 proc. Grupa Iliad.

Na koniec czerwca aktywa niematerialne operatora Play wynosiły 2,33 mld zł, aktywa z tytułu prawa do użytkowania - 3,82 mld zł, a rzeczowe aktywa trwałe i aktywa w budowie - 1,69 mld zł, a aktywa obrotowe (bez środków pieniężnych i ich ekwiwalentów, aktywów finansowych i należności podatkowych) - 6,66 mld zł. Spółka miała też 4,18 mld zł w środkach pieniężnych i ich ekwiwalentach.

Natomiast zobowiązania firmy miały wartość 1,02 mld zł.

Play przejęty przez Grupę Iliad

Francuska Grupa Iliad pod koniec ub.r. przejęła 96,7 proc. akcji Play Communications, ówczesnego właściciela P4, za 9,6 mld zł. W pierwszym kwartale br. skupiła pozostałe walory i wycofała telekom z warszawskiej giełdy.

W ub.r. Play Communications osiągnął wzrost przychodów o 1,7 proc. do 7,16 mld zł i zysku EBITDAaL o 6,3 proc. do 2,4 mld zł. Liczba jego użytkowników zwiększyła się o 390 tys. do 12,32 mln, głównie dzięki przejęciu Virgin Mobile Polska i wzrostowi popularności Play Now Box TV.

W czerwcu br. P4 przedłużył wygasającą umowę dotyczącą korzystania z infrastruktury nadawczej Orange Polska. W latach 2021-2025 zapłaci pomarańczowemu telekomowi minimum 300 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Play z 3,64 mld zł wpływów. 5,3 mln zł zysku po sprzedaży infrastruktury pasywnej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bruce
A zasięgu u mnie w domu nie ma :) Żeby było śmiesznie to jeszcze rok temu max 1.5 roku był. Gdyby nie WiFi Calling to bym do końca umowy nie dociągnął.
odpowiedź
User
księgowa
5,3 mln czy mld? jeśli mld to jakim cudem zysk jest wyższy od przychodu? jeśli mln to bieda, aż piszczy
odpowiedź