SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play wziął 1,2 mld zł kredytu, spłaci wcześniej część zadłużenia

P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, uzyskał dodatkową linię kredytową na trzy lata w wysokości 1,2 mld zł. Większość z tej kwoty przeznaczy na wcześniejszą spłatę części swojego obecnego zadłużenia.

Jean-Marc Harion, prezes Play CommunicationsArticle

- Finansowanie zostało uruchomione w całości, a większość środków zostanie w najbliższych dniach wykorzystana na częściową przedpłatę istniejącego zadłużenia - poinformował w komunikacie giełdowym Play Coomunications, którego główną spółką zależną jest P4.

Na koniec ub.r. zadłużenie netto Play Coomunications wynosiło 6,63 mld zł, a jego relacja do skorygowanego zysku EBITDA firmy w ub.r. - 2,72-krotność. W ciągu roku zmalało z 6,71 mld zł, a stosunek do skorygowanej EBITDA - z 3,11-krotności.

Zdecydowaną większość tych zobowiązań stanowią kredyty, których wartość zmalała w ub.r. z 6,05 do 5,15 mld zł. Ponadto w połowie grudnia P4 wyemitowało 1,5 tys. siedmioletnich obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 750 mln zł.

We wtorek wieczorem Play Coomunications poinformował, ze jego rada dyrektorów zdecydowała o wypłacie 419,5 mln zł okresowej dywidendy, po 1,65 zł na akcję. Dzień ustalenia prawa do dywidendy wyznaczono na 4 maja, a dzień jej wypłaty - na 12 maja.

W ub.r. Play Communications zanotował wzrost przychodów o 2,9 proc. do 7,041 mld zł oraz zysku netto o 16,4 proc. do 866,9 mln zł. Na koniec roku telekom miał 12,93 mln aktywnych klientów (po wzroście o 2,1 proc. rok do roku), a średni przychód od użytkownika zwiększył się o 1,5 proc. do 32,8 zł.

Głównymi akcjonariuszami spółki są fundusz Kenbourne Invest należący do Islandczyka Thora Björgólfssona i Tollerton Investment Limited kontrolowany przez Greka Panosa Germanosa. Pierwszy ma 25,42 proc. kapitału spółki, a drugi - 24,66 proc. Dużo mniejsze pakiety akcji Play Communications mają Investec Asset Management (5,02 proc.) oraz szereg OFE i TFI, na czele z OFE Nationale-Nederlanden (4,9 proc.) i OFE Aviva Santander (3,31 proc.).

Play Communications jest notowany na warszawskiej giełdzie od połowy 2017 roku. We wtorek na koniec sesji kurs firmy wynosił 32,70 zł, co daje kapitalizację wynoszącą 8,31 mld zł.

Przez ostatnie trzy miesiące cena akcji spółki zmalała o 7,4 proc., indeks WIG branży telekomunikacyjnej, obejmujący m.in. Play, stracił w tym okresie 1,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play wziął 1,2 mld zł kredytu, spłaci wcześniej część zadłużenia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Gorzej jak banki przestana udzielac kredytow,a Play poplynie z dlugami . .
odpowiedź