SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play wprowadza nową wersję aplikacji Play24. Ma być bezpieczniej i wygodniej

Play wprowadza zmiany w aplikacji Play24, które mają pozwolić klientom na wygodniejsze i bezpieczniejsze zarządzanie własnym kontem. Użytkownicy będą mogli skorzystać z intuicyjnych rozwiązań ułatwiających logowanie oraz dodawanie nowych usług. Play zapowiada również kolejne udogodnienia, które wkrótce pojawią się w jego aplikacji.

Article

Platforma Play24 jest dostępna w formie strony w przeglądarce internetowej oraz aplikacji mobilnej. Pozwala ona na zarządzanie kontem użytkownika czy też wygodne realizowanie opłat za abonament.

Bezpieczniej i wygodniej

Teraz Play poinformował o wprowadzeniu nowości w aplikacji Play24. Największą i najważniejszą zmianą jest wprowadzenie nowego sposobu uwierzytelniania użytkowników opartego o standard FIDO (Fast Identity Online).

Jak informuje operator rozwiązanie to zostało wprowadzone przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie danych klientów operatora. Od teraz użytkownicy nie muszą już zapamiętywać haseł, żeby się zalogować: mają wybór między biometrią w postaci odcisku palca lub rozpoznania twarzy, a kodem PIN.

Czytaj także: Komisja Europejska zgodzi się na przejęcie Play przez Iliad

Play przekonuje, że takie rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim bardziej bezpieczne. Dzięki użyciu logowania biometrycznego użytkownicy mogą zarządzać swoim kontem bez konieczności tworzenia i zapamiętywania rozbudowanych haseł, przy jednoczesnej gwarancji ochrony swoich danych. Operator walczy w ten sposób z cyberprzestępczością i stronami, których celem jest przechwycenie haseł użytkowników.

Dzięki nowej formie logowania korzystający z Play24 nie będą musieli obawiać się o ataki hakerów, czy podszywające się pod operatora strony internetowe. Takie rozwiązanie zabezpieczy również konta przed potencjalnym atakiem na serwery przechowujące dane użytkowników.

Kolejna nowość ma ułatwić klientom dodawanie usług. Od teraz aplikacja umożliwi w jednym momencie dodanie wszystkich usług w Play, nawet w przypadku posiadania kilku numerów jednocześnie. Po rejestracji nowego użytkownika aplikacja automatycznie rozpozna, czy klient w Play posiada jeden, czy więcej numerów i zaproponuje dodanie ich automatycznie.

Według zapowiedzi już wkrótce, w kolejnej wersji aplikacji, pojawi się nowa forma potwierdzania operacji. Zamiast tradycyjnego kodu SMS będzie można zaakceptować zmiany na koncie za pomocą odcisku palca, rozpoznawania twarzy lub indywidualnie stworzonego, unikalnego kodu PIN. Takie rozwiązanie pojawi się w Play24 do końca 2020 r.

W II kwartale 2019 roku Play zanotował przychody w wysokości ponad 1,75 mld złotych, zaś zysk netto spółki osiągnął poziom 254 mln. W całej pierwszej połowie br. operator poprawił te wskaźniki odpowiednio o 3,6 oraz 32,6 proc. Na koniec czerwca całkowita liczba użytkowników sieci przekraczała 15 mln, z czego ponad 66 proc. stanowili abonenci. Uruchomiona wiosną 2019 r. platforma Play Now TV Box ma 17,6 tys. odbiorców.

Czytaj także: Polsat i TV4 dostępne w Play Now i Play Now TV, ceny pakietów bez zmian

Dołącz do dyskusji: Play wprowadza nową wersję aplikacji Play24. Ma być bezpieczniej i wygodniej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl