SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plebiscyt Pozytywne Miejsca Warszawy rozstrzygnięty

Plebiscyt na Pozytywne Miejsca Warszawy, przeprowadzony w ramach Programu Pozytywne Miasto Clear Channel, został rozstrzygnięty.

Warszawiacy wybrali swoje ulubione i najbardziej pozytywne miejsca w stolicy. Jury oficjalnie zatwierdziło wyniki plebiscytu i wybrało najciekawsze uzasadnienie wyborów dokonanych przez warszawiaków. Patronat honorowy nad plebiscytem objęło Biuro Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Zwycięzcami tegorocznej edycji plebiscytu zostały następujące miejsca
Miejsce Rozrywki – klub Paprotka
Obiekt Kulturalny – Muzeum Powstania Warszawskiego
Miejsce „Pod chmurką” – Park Skaryszewski
Obiekt Architektury – Pałac Kultury i Nauki
Super Kategoria – ulubione miejsce w mieście – warszawska Starówka
Podczas uroczystej gali laureaci otrzymają Pozytywki – statuetki, które świadczą o pozytywnej energii, jaką mają te miejsca. 

Plebiscyt przeprowadzony w ramach Programu Pozytywne Miasto Clear Channel cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy. Przez blisko miesiąc mogli głosować na swoje ulubione miejsca, w ramach pięciu kategorii. Otrzymane zgłoszenia wskazują wyraźnie, iż  Warszawa ma wiele ciekawych, oryginalnych i pozytywnych miejsc, zarówno tych bardziej jak i mniej uczęszczanych. Wśród miejsc pozytywnych znajdują się zarówno te, które na trwale wpisane są w pejzaż miasta, jak i osiedlowe skwery czy nowe elementy miejskiej architektury - czytamy w komunikacie.

"Warszawa jest niezwykłym miastem, miejscem z 400-letnim duchem i zaledwie 60-letnim ciałem. Dziś po 60 latach od totalnej destrukcji stolica Polski jest gotowa do podjęcia rywalizacji z innymi europejskimi metropoliami. Dobrze, że są ludzie nią zafascynowani, dobrze, że powstają nowe, magiczne miejsca, dobrze, że coraz lepiej się tu czujemy - Warszawa jest Pozytywnym miastem."- mówi Tadeusz Deszkiewicz, dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Miasta.

Spośród wielu zgłoszeń, które napłynęły, Jury w składzie: Agata Passent – dziennikarka i felietonistka, Bogna Świątkowska – Prezes Fundacji Bęc Zmiana, Anna Nowakowska – dyrektor ds. marketingu Clear Channel Poland, Mirosław Pęczak – socjolog, dziennikarz Polityki oraz Tadeusz Deszkiewicz – dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Miasta wyłoniło trzy najciekawsze uzasadnienia wyboru swoich pozytywnych miejsc. Ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody – aparaty cyfrowe oraz billboard, który będą mogli użytkować przez miesiąc, zgodnie z własnym pomysłem. Laureaci tego konkursu zostaną ogłoszeni w czerwcu br. na łamach „Życia Warszawy” oraz na stronie www.pozytywnemiasto.pl

Plebiscyt Pozytywne Miejsca Warszawy to pierwszy projekt zrealizowany w ramach tegorocznej edycji Programu Pozytywne Miasto Clear Channel.

„Środowisko miejskie z natury rzeczy jest przytłaczające, poprzez tempo życia, stres i anonimowość jaka panuje w dużych miastach. Ale musimy pamiętać, że atmosferę miasta tworzymy my sami. Każde miasto ma nam coś ciekawego do zaoferowania, musimy tylko otworzyć oczy i posłuchać jego głosu. I zamiast narzekać częściej się uśmiechać i rozdawać pozytywne emocje. Program Pozytywne Miasto Clear Channel to drogowskaz do odnalezienia pozytywnych i niebanalnych miejsc w wielkich aglomeracjach.” – mówi Anna Nowakowska, dyrektor marketingu Clear Channel Poland, organizatora programu.
 
Patronami medialnymi plebiscytu Pozytywne Miejsca Warszawy są „Życie Warszawy”, „Wprost Wydarzenia i Kultura”, „Aktivist”, „Outdoor Media” oraz  Radio PIN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plebiscyt Pozytywne Miejsca Warszawy rozstrzygnięty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl