SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plecaki wykonane z części wnętrz samolotów trafią do dzieci

Z okazji Światowego Dnia Środowiska linie Emirates planują ponownie wykorzystać materiały pochodzące ze 191 samolotów poddawanych renowacji wnętrz kabin. Wyprodukują z nich ręcznie robione plecaki i tornistry, które przekażą dzieciom w Afryce i Azji.

Aby zminimalizować ilość odpadów, zespół inżynierów Emirates postawił sobie za zadanie znalezienie sposobu, na ponowne wykorzystanie tkanin z foteli klasy ekonomicznej w 22 samolotach Airbus A380, które zakończyły proces modernizacji. Z tych samolotów odzyskano 5 205 kilogramów odpadów, w tym tkaniny foteli składające się w 95 proc. z wełny i 5 proc. z nylonu o gładkim splocie, pochodzące z Niemiec i Irlandii. Materiały te zostały uznane za idealne do upcyklingu ze względu na ich trwałość i niepalność, a następnie podjęto decyzję o produkcji wysokiej jakości plecaków dla potrzebujących dzieci.

W zakładzie Emirates Engineering, dedykowany zespół krawców zaprojektował gamę plecaków dla dzieci w różnym wieku. Personel współpracował z zespołem ds. komunikacji korporacyjnej, marketingu i marki Emirates w celu wskazania podmiotów charytatywnych, szkół, domów dziecka i fundacji, do których trafią plecaki.

Tkaniny na plecaki są świeżo prane w zakładzie, a następnie głęboko czyszczone ręcznie, skórzane elementy są poddawane kondycjonowaniu i dokładnie dezynfekowane przed zszyciem w unikalne elementy. Plecaki są produkowane ręcznie w zakładzie Emirates Engineering, przez zespół krawców. 

Największy na świecie znany projekt modernizacji to wielomiliardowa inwestycja Emirates, która rozpoczęła się w sierpniu 2022 r. z zamiarem pełnej przebudowy 191 samolotów i podniesienia komfortu klienta. Projekt obejmuje 110 Airbusów A380 i 81 Boeingów 777, które łącznie mogą dostarczyć do 50 000 kilogramów zużytych tkanin.

Materiały z 22 samolotów Airbus A380, które doczekały się całkowitej modernizacji, zostały już ponownie wykorzystane. W listopadzie 2023 r. powstała z nich limitowana kolekcja walizek serii Aircrafted by Emirates, zaprojektowana przez Emirates Engineering i wyprzedana w ciągu kilku tygodni. Wpływy z pierwszej sprzedaży kolekcji non-profit Aircrafted by Emirates po minimalnych odliczeniach kosztów operacyjnych zostały przekazane na rzecz Emirates Airline Foundation wspierającej projekty humanitarne na całym świecie.

Dołącz do dyskusji: Plecaki wykonane z części wnętrz samolotów trafią do dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl