SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Stec, Piotr Gaweł i Radosław Semkło poza zarządem operatora Plusa

W zarządem spółki Polkomtel, operatora sieci telekomunikacyjnej Plus (grupa Cyfrowy Polsat) pożegnali się wiceprezes Maciej Stec (jest też wiceprezesem Cyfrowego Polsatu), Piotr Gaweł i Radosław Semkło.

Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego PolsatuMaciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu

Maciej Stec w zarządzie Polkomtelu był od wiosny 2019 roku. Teraz z funkcji wiceprezesa przejdzie do rady nadzorczej spółki, o czym jako pierwszy poinformował „Puls Biznesu”.

Stec z grupą kapitałową Cyfrowy Polsat jest związany od dwóch dekad. W latach 2003-2007 był dyrektorem zarządzającym biura reklamy Polsat Media, w latach 2007-2019 - członkiem zarządu oraz dyrektorem sprzedaży i zakupów zagranicznych w Telewizji Polsat, a od 2019 roku jest wiceprezesem ds. strategii i nowych obszarów rozwoju biznesowego w Cyfrowym Polsacie.

Jest też w radach nadzorczych wielu spółek z holdingu Zygmunta Solorza, m.in. Telewizji Polsat, ZE PAK, Grupy Interia, Esoleo, BCast i Muzo.fm, wiosną br. dołączył do rad nadzorczych spółek z grupy Port Praski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Piotr Gaweł był w zarządzie Polkomtelu od początku 2018 roku, natomiast jesienią 2019 został członkiem zarządu uruchomionego wtedy przez Zygmunta Solorza Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

W zarządzie Polkomtelu Gaweł był już w 2006 roku, pracował też w kierownictwie Telewizji Polskiej i Internet Group. Jest członkiem rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Radosław Semkło do zarządu Polkomtelu został powołany w styczniu 2020 roku, krótko po tym jak Cyfrowy Polsat kupił 18 proc. akcji Asseco Poland. W zarządzie nadzorował dział IT. Z Asseco Poland Semkło jest związany od 2010 roku, obecnie pełni funkcję dyrektora pionu telekomunikacji i mediów.

Od wiosny 2019 roku prezesem Polkomtelu jest Mirosław Błaszczyk, taką samą funkcję pełni w Cyfrowym Polsacie. W zarządzie Polkomtelu są również, jako wiceprezesi, Aneta Jaskólska (od początku 2015 roku), Jacek Felczykowski (od wiosny 2015 roku), Katarzyna Ostap-Tomann (od października 2016 roku) i Justyna Kulka (od wiosny 2019 roku).

Radę nadzorczą firmy tworzą natomiast, oprócz powołanego właśnie Macieja Steca, Józef Birka, Aleksander Myszka (obaj od 2012 roku), Wojciech Pytel, Zygmunt Solorz (od 2014 roku), Tomasz Szeląg (od jesieni 2016 roku) oraz Tobias Solorz i Piotr Żak (od kwietnia 2019 roku).

Grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat, do której należy 100 proc. udziałów Polkomtelu, w pierwszym kwartale br. zanotowała 2,99 mld zł wpływów sprzedażowych (niemal tyle samo co rok wcześniej) oraz spadek zysku netto jednostki dominującej o 44,8 proc. do 214,9 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Maciej Stec, Piotr Gaweł i Radosław Semkło poza zarządem operatora Plusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl