SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus zapowiada podwyżki w ofertach na kartę. W górę ceny rozmów, wiadomości i połączeń z internetem

Sieć Plus zapowiedziała, że od 8 stycznia 2021 roku wprowadzi zmiany w opłatach usług na kartę. W górę pójdą ceny rozmów, wysyłania SMS i MMS oraz korzystania z internetu. Skala podwyżek wyniesie od kilku do kilkudziesięciu groszy za  minutę połączenia, każdą z wiadomości oraz 1 MB danych internetowych. - Planowane zmiany nie mają żadnego znaczenia dla klientów korzystających z pakietów usług dostępnych w ofertach na kartę Plusa, w których usługi takie jak rozmowy, SMS-y i MMS-y są dostępne bez limitu, a pakiet internetowy jest określony w pakiecie - wyjaśnia operator w komunikacie przesłanym do Wirtualnemedia.pl.

Article

Plus to kolejny z największych polskich operatorów, który postanowił wprowadzić wyższe koszty związane z usługami na kartę. Wiosną 2020 r. podwyżki zastosował Orange Polska, zaś w lipcu podobnie postąpił Play.

W górę rozmowy, wiadomości i internet

Jak zapowiada Plus z dniem 8 stycznia 2021 r. nastąpi zmiana cenników krajowych dla następujących taryf: Plus Elastyczna na Kartę, Prosto na Kartę, JA + Na Kartę I, JA + Na Kartę, Plus na Kartę bez limitu, Plus na Kartę, Plus na Kartę Więcej Do Wszystkich, Plus na Kartę Więcej Internetu i SMSów, Plus na Kartę Więcej w Plusie, Plus na Kartę Więcej przez Rok, Simplus, Nowy Simplus, Team 7, Twój Profil, Easy, 36.6, PiszMów Dobowy, Sami Swoi, iPlus na kartę, Nowy Plus Internet Na Kartę, Plus Internet Na Kartę, JA + Internet Na Kartę, Nowy Plush, Plush na Kartę oraz Plush bez limitu.

Czytaj także: Play wprowadza nowe taryfy dla firm: internet bez limitu, ale z lejkiem

Skala podwyżek z Plusie będzie różna. W wypadku opłaty za minutę połączenia telefonicznego wyniosą one od 6 do 10 groszy (zależnie od taryfy), wysłanie jednego SMS-a podrożeje o 1 do 11 groszy, a MMS-a – 10 do 21 groszy. Z kolei za wykorzystanie 1 MB danych internetowych trzeba będzie zapłacić więcej o 1 do 10 groszy.

Szczegóły dotyczące zmian w cenniku usług na kartę Plus zamieścił w poniższej tabeli:


 
Z kolei w komunikacie przesłanym do Wirtualnemedia.pl Plus wyjaśnia dodatkowo plany podwyżek.

Czytaj także: Ponad połowa Polaków chętna na 5G. Większość chce budowy sieci przez polskie firmy

- W przypadku cen usług telekomunikacyjnych wprowadzane zmiany dotyczą cen jednostkowych - zastrzega operator. - Nie mają one żadnego znaczenia dla klientów korzystających z pakietów usług dostępnych w ofertach na kartę Plusa, w których usługi takie jak rozmowy, SMS-y i MMS-y są dostępne bez limitu, a pakiet internetowy albo jest również określony w pakiecie, albo jego wielkość wynika z kwoty dokonanego doładowania.  Oznacza to, że klientów tych zmiany, o których mówimy w ogóle nie dotyczą i nadal mogą korzystać z usług „bez limitu”.

Dołącz do dyskusji: Plus zapowiada podwyżki w ofertach na kartę. W górę ceny rozmów, wiadomości i połączeń z internetem

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wielkiegie
cena za 5G
odpowiedź
User
der
To się nazywa zwykła chciwość.
odpowiedź
User
von Borovietzky
Do tego znika premia za doładowania powyżej 100 zł, była odkąd pamiętam, a jestem w Plusie od 1999 roku.
odpowiedź