SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Operator sieci Plus przejmuje Premium Mobile. Wykłada na to 35,5 mln zł

Należący do Cyfrowego Polsatu Polkomtel, operator sieci telekomunikacyjnej Plus, zawarł ze spółkami PM 1 Mobile Holdings Limited i WBN Holding Limited list intencyjny dotyczący kupna większościowego pakietu udziałów wirtualnego operatora Premium Mobile.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu Article

W liście intencyjnym zapisano, że udziałowcy spółki PM 1 Mobile Holdings Limited za 28,01 proc. udziału w kapitale Premium Mobile uzyskają w ramach realizacji opcji call kwotę około 35,5 mln zł, podlegającą określonym korektom.

- Intencją Polkomtel, wyrażoną w ramach listu intencyjnego, jest docelowo dokonanie wykupu pozostałych 53,69 proc. udziałów w spółce Premium Mobile od spółki WBN Holding Limited, przy czym cena zapłacona za te udziały będzie implikowana przez kwotę rozliczenia z PM 1 Mobile Holdings Limited - dodano.

Finansowanie transakcji ma pochodzić ze środków własnych Polkomtela. Zgodę na jej realizację musi wyrazić prezes UOKiK, odpowiedni wniosek został już złożony.

WBN Holding Limited to cypryjska spółka należąca do Zygmunta Solorza. Pod koniec kwietnia br. ogłosiła wezwanie dotyczące kupna 15,84 proc. akcji spółki Elektrimu.

Polkomtel ma już 20 proc. udziałów Premium Mobile

Cyfrowy Polsat i WBN Holding Limited większościowy pakiet udziałów Premium Mobile przejęły na początku 2018 roku.

Obecnie Cyfrowy Polsat za pośrednictwem spółek zależnych Polkomtel i Aero2 ma akcje stanowiące 24,47 proc. kapitału Premium Mobile.

Dlaczego firma chce przejąć pozostałe udziały? - Przyglądamy się unikalnemu konceptowi i dynamicznemu rozwojowi marki Premium Mobile od lat, ponieważ jej klienci od samego początku korzystają z sieci Plusa. W przeciwieństwie do szeregu operatorów MVNO, założyciele Premium Mobile postawili na model kontraktowy i spółka z dużym sukcesem buduje tę bazę, od dłuższego czasu będąc zdecydowanym liderem statystyk przenoszenia numerów - tłumaczy Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela

- Dlatego też już 3 lata temu zaangażowaliśmy się kapitałowo w to przedsięwzięcie głównie z myślą o zabezpieczeniu naszych przychodów hurtowych, by obecnie, w momencie gdy Premium Mobile staje się rentownym biznesem, podjąć decyzję o przejęciu kontroli nad spółką - dodaje.

Premium Mobile z 425 tys. kart SIM i 125 mln zł wpływów

Firma Premium Mobile działa jako wirtualny operator telekomunikacyjny (MVNO) - nie ma własnej infrastruktury nadawczej, korzysta z sieci Polkomtelu.

W komunikacie Cyfrowego Polsatu podano, że Premium Mobile obsługuje obecnie około 425 tys. aktywnych kart SIM, z czego ok. 70 proc. w modelu abonamentowym. W pierwszym kwartale br. telekom w ramach przenoszenia numerów przez klientów pozyskał 13,2 tys. kart SIM netto.

W ub.r. spółka zanotowała wzrost przychodów o 37 proc. do 125 mln zł, nie podano jej wyniku netto. W 2018 roku przy wzroście przychodów o 86,9 proc. do 28,86 mln zł strata netto firmy zwiększyła się z 16,4 do 20,8 mln zł, telekom został dokapitalizowany przez podmioty Zygmunta Solorza.

Do grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu oprócz Polkomtela należą m.in. Telewizja Polsat, Eleven Sports, przejęta w połowie ub.r. Grupa Interia i większościowy pakiet akcji Netii. W ub.r. grupa Cyfrowy Polsat osiągnęła rekordowe w swojej historii przychody sprzedażowe w wysokości 11,96 mld zł oraz wzrost zysku netto z 1,11 do 1,15 mld zł.

W kwietniu br. władze Cyfrowego Polsatu zdecydowały, że firma przez najbliższe 12 miesięcy wyda maksymalnie 515 mln zł na zakup akcji Netii.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 4,9 proc. do 2,99 mld zł i zysku netto ze 183,8 do 390,4 mln zł. Każdy abonent płacił firmie średnio 90,5 zł miesięcznie, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Operator sieci Plus przejmuje Premium Mobile. Wykłada na to 35,5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl