SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus: według sądu możemy porównywać LTE z Neostradą, to Orange manipuluje w reklamach

Warszawski sąd okręgowy odrzucił wniosek Orange Polska o wstrzymanie reklam internetu LTE w Plusie porównujących jego szybkość z Neostradą. Według Polkomtela w ostatnim spocie Neostrady nawiązującym do reklam LTE w Plusie pojawiają się zmanipulowane dane.

Plus: według sądu możemy porównywać LTE z Neostradą, to Orange manipuluje w reklamach

Kilka dni temu Orange Polska w kilku sądach okręgowych złożyło wnioski o wstrzymanie emisji reklam internetu LTE w Plusie stwierdzających, że jest on szybszy od Neostrady (przeczytaj o tym więcej i zobacz te reklamy). Jak poinformował właśnie Polkomtel, warszawski sąd odrzucił wniosek Orange, uzasadniając, że operator nie uprawdopodobnił swojego roszczenia i nie nie przedstawił dowodów na renomę marki Neostrada. Sąd dodał, że kampania Plusa w żaden sposób nie narusza dobrych obyczajów, wobec czego jest dozwoloną reklamą porównawczą - rzetelnie, na podstawie obiektywnych, dających się zweryfikować kryteriów porównuje usługi zaspokajające te same potrzeby lub przeznaczone do tego samego celu.

Postanowienie nie jest prawomocne, więc Orange może się od niego odwołać. - Po raz kolejny apelujemy do TP SA (Orange) o konkurowanie na oferty, a nie ilość wniosków składanych do sądów - podkreśla biuro prasowe Polkomtela. Zauważa przy tym, że w nowszym rankingu SpeedTest.pl (na wcześniejszych danych z tego źródła jest oparte porównanie LTE i Neostrady w reklamach Plusa), internet LTE w Plusie znów okazał się najszybszy, pozostawiając w tyle również Neostradę.

W międzyczasie Orange udostępniło nowy spot Neostrady, w którym do Serca i Rozumu wraca Baśka, bohaterka reklamy Plusa, rozżalona tym, że musiała w tej sieci płacić ponad 100 zł za internet limitowany w godzinach dziennych, podczas gdy za nielimitowaną Neostradę płaci 49 zł (obejrzyj tę reklamę).

>>> Polkomtel zawiadamia UOKiK o "monopolizacji rynku przez Orange i T-Mobile"

W komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Polkomtela zarzuca Orange, że w tej kampanii podaje zmanipulowane dane. - Czy w ofercie Neostrady za 49 zł klient dodatkowo musi zapłacić prawie 30 zł za linię telefoniczną, co oznacza, że prawdziwy miesięczny koszt usługi wynosi prawie 80 zł? Czy we wspomnianej ofercie Orange za prawie 80 zł klient otrzymuje internet z technicznie ograniczoną maksymalną prędkością do 10 Mb/s? Czy w swojej reklamie Neostrady Orange dokonuje porównania cenowego swojej najtańszej oferty do najdroższej oferty konkurencji? - pyta Polkomtel. - Rzecznik Orange Wojciech Jabczyński zapytał też wczoraj na blogu: "Baśka, czy warto było rzucać chłopaka!?". Baśka prosiła odpowiedzieć, że tak - warto. Nie chciała już tylko wiecznie siedzieć w domu, uwiązana kablem do gniazdka w ścianie - dodaje operator, załączając w komunikacie poniższą grafikę.

Biuro prasowe Polkomtela wytyka też rzecznikowi Orange inną kwestię. - Postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie było wszystki znane już przynajmniej wczoraj rano. Chcielibyśmy zapytać rzecznika Orange, czy kiedy pisał wczoraj na swoim blogu, że „z reklamą konkurencji zmierzymy się w sądzie, by sprawy nie zostawić bez reakcji”, wiedział już o przegranej swojej firmy i w ten sposób wprowadził opinię publiczną w błąd? - pyta operator Plusa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus: według sądu możemy porównywać LTE z Neostradą, to Orange manipuluje w reklamach

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
rewelacja - ale super riposta!!!
odpowiedź
User
@bezczelny
Brawo Plus. Oby tak dalej. Trzymam kciuki.
odpowiedź
User
oo taak mi rób
BDSM idzie do plusa CHA CHA
odpowiedź