SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media chce pokryć stratę poprzez zmniejszenie kapitału zakładowego

Zarząd PMPG Polskie Media, wydawcy „Wprost” i „Do Rzeczy”, chce, żeby zeszłoroczna strata netto spółki została pokryta poprzez obniżenie jej kapitału zakładowego. Zdecydują o tym akcjonariusze firmy 8 września.

Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media / fot. Beata JarzębskaArticle

W projektach uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy PMPG Polskie Media, które odbędzie się 8 września, zapisano, że 10,31 mln zł jednostkowej straty netto firmy w ub.r. zostanie pokryte poprzez zmniejszenie kapitału zakładowego z 72,75 do 62,37 mln zł.

- Pokrycie straty Spółki za rok 2019 ze środków pochodzących z obniżenia kapitału zakładowego pozwoli przeznaczyć zysk osiągnięty w latach kolejnych na inne cele, niż tylko na pokrycie strat z lat ubiegłych - uzasadniono.

W ujęciu skonsolidowanym grupa kapitałowa PMPG Polskie Media w ub.r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 1,5 proc. do 49,63 mln zł oraz wyniku netto z 2,91 mln zł zysku do 11,39 mln zł straty.

Większościowym akcjonariuszem PMPG Polskie Media jest Michał Lisiecki, w przeszłości wieloletni prezes firmy, a od maja ub.r. członek jej rady nadzorczej. Lisiecki ma akcje stanowiące 58,34 proc. jej kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

W pierwszym kwartale br. grupa PMPG Polskie Media zanotowała spadek przychodów o 13 proc., natomiast wynik EBITDA firmy poszedł w górę z 1,05 mln zł straty do 36 tys. zł zysku, a strata netto zmalała z 1,34 mln zł do 106 tys. zł. W kwietniu firma zakończyła wydawanie tygodnika „Wprost” w wersji papierowej.

W środę na koniec sesji giełdowej za akcję PMPG Polskie Media płacono 2,16 zł, co daje kapitalizację w wysokości 22,42 mln zł. Od połowy marca do końca maja wynosił ok. 1 zł, potem znacząco wzrósł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media chce pokryć stratę poprzez zmniejszenie kapitału zakładowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl