SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media dokupiła 10 proc. udziałów AWR „Wprost”

Spółka PMPG Polskie Media przejęła 10 proc. udziałów Agencji Wydawniczo-Reklamowej „Wprost”, wydawcy tygodnika „Wprost”, stając się jej jedynym właścicielem.

Michał M. Lisiecki, większoścowy akcjonariusz PMPG Polskie MediaArticle

Poprzednio 10 proc. udziałów AWR „Wprost” należało do Lecha Kruszony, w przeszłości prezesa tej spółki, od dwóch dekad prowadzącego Dom Wydawniczy Kruszona.

W komunikacie giełdowym PMPG Polskie Media nie podano, ile wyniosła cena kupionych udziałów, zaznaczając, że „wartość transakcji nie ma istotnego wpływu na działalność Emitenta (czyli PMPG - przyp.)”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Jednakże w ocenie Zarządu Spółki zapewnienie posiadania wszystkich udziałów spółki Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost Sp. z o.o. może mieć w przyszłości istotne znaczenie dla działalności Emitenta z uwagi na możliwość swobodnego kształtowania polityki, w szczególności w zakresie polityki dywidendowej czy inwestycyjnej, wobec spółki Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost Sp. z o.o., która stanowi dla Spółki kluczowe aktywo - opisano.

AWR Wprost ze stratą i nowym prezesem

Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” jest właścicielem tygodnika „Wprost”, który od wiosny ub.r. ukazuje się jedynie w wersji cyfrowej, od początku stycznia br. jego redaktorem naczelnym jest Robert Feluś.

Według badania Mediapanel w czerwcu br. portal Wprost.pl miał 5,61 mln użytkowników i 19,29 proc. zasięgu.

AWR Wprost nie opublikowała jeszcze sprawozdania finansowego za ub.r. W 2019 roku przy wzroście przychodów z 22,45 do 23,12 mln zł zanotowała spadek wyniku netto z 2,58 mln zł zysku do 892,4 tys. zł straty. Jesienią ub.r. prezesem spółki został Andrzej Chmiel, poprzednio członek rady nadzorczej PMPG Polskie Media.

Cała grupa kapitałowa PMPG Polskie Media, do której należy też m.in. 81 proc. udziałów spółki Orle Pióro wydającej tygodnik „Do Rzeczy” i miesięcznik „Historia Do Rzeczy”, w ub.r. zanotowała spadek przychodów o 33,9 proc. do 32,81 mln zł oraz wzrost wyniku netto z 11,39 mln zł straty do 5,11 mln zł zysku. Natomiast w pierwszym kwartale br. jej wpływy sprzedażowe zmalały o 36,9 proc. do 6,67 mln zł, a wynik netto poszedł w górę ze 106 tys. zł straty do 2,04 mln zł zysku.

Od kwietnia br. prezesem PMPG Polskie Media jest Katarzyna Gintrowska. 62,45 proc. akcji spółki należy do jej byłego prezesa Michała M. Lisieckiego. Przy kursie 4,82 zł z wtorku po południu kapitalizacja firmy wynosi 50,04 mln zł.

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media dokupiła 10 proc. udziałów AWR „Wprost”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
4U
Ciekawe jakim cudem firma, ktora zarabia grosze jest wyceniana na 50 mln.
odpowiedź