SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PMPG Polskie Media sprzedała 13 tys. akcji sześciu menedżerom jako bonusy

PMPG Polskie Media zbyła 13 036 swoich akcji (średnio po pół grosza za jedną) sześciu swoim wieloletnim współpracownikom w ramach uzgodnionych z tymi osobami rozliczeń bonusowych.

Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media / fot. Beata Jarzębska Article

13 036 akcji stanowi 0,13 proc. kapitału zakładowego PMPG Polskie Media. Po ich sprzedaży spółka ma jeszcze 28 197 własnych akcji.

W komunikacie giełdowym nie podano, którzy menedżerowie firmy kupili 13 tys. jej akcji. Zaznaczono jedynie, że sprzedaż tych papierów (w cenie pół grosza za każdy, co oznacza, że łączna cena wyniosła 65,18) nastąpiła „w ramach uzgodnionych z tymi osobami rozliczeń bonusowych”.

Na koniec piątkowej sesji giełdowej za akcję PMPG Polskie Media płacono 4,04 zł. Przy takiej cenie 13 036 akcji jest warte 52,66 tys. zł.

PMPG z zyskiem netto, maleje sprzedaż „Wprost” i „Do Rzeczy”

W pierwszej połowie br. PMPG Polskie Media zanotowała 25,55 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,59 mln zł zysku netto. Firma zamknęła swoją drukarnię, w związku z czym pożegnała się z jedną trzecią pracowników etatowych.

Głównymi markami prasowymi spółki są tygodnik „Wprost” i „Do Rzeczy”. Według danych ZKDP w lipcu br. średnia sprzedaż ogółem pierwszego zmalała w skali roku o 23,2 proc. do 18 878 egz., a drugiego - o 18,1 proc. do 41 171 egz.

Głównym akcjonariuszem PMPG Polskie Media jest prezes firmy Michał Lisiecki, do którego należy 60 proc. jej akcji. Przy cenie jednostkowej 4,04 zł kapitalizacja giełdowa spółki wynosi 41,94 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media sprzedała 13 tys. akcji sześciu menedżerom jako bonusy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kalkulator
Komunikat poważny o wieloletnich współpracownikach, dzieleniu się własnością firmy i bonusach, ale wychodzi że wieloletnie zaangażowanie managerów zostało wycenione na niecałe 9 tyś za głowę :-)
14 8
odpowiedź
User
Kasia
Przecież tam nie ma wieloletnich współpracowników.
14 8
odpowiedź