SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po 12 latach odchodzi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Ksiądz Józef Kloch poinformował, że nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję na stanowisku rzecznika Konferencji Episkopatu Polski i po 12 latach pracy odejdzie z tej funkcji. Nowy rzecznik zostanie wybrany w czerwcu br.

- W styczniu rozmawiałem z moim biskupem diecezjalnym, potem z przewodniczącym KEP, a następnie sekretarzem generalnym o przyszłości. W lutym napisałem w liście do sekretarza generalnego: „Po 12 latach mojej pracy warto wybrać nowego rzecznika - o co proszę” - napisał we wtorek na swoim profilu twitterowym ks. Józef Kloch.

Ks. Kloch pełni tę funkcję od lipca 2013 roku, zastąpił w niej o. Adama Schultza. Odpowiada za kontakty z dziennikarzami, ułatwianie im dostępu do informacji o działalności Konferencji, wspiera też biskupów w kontaktach z mediami oraz kieruje biurem prasowym Episkopatu. - 12 lat pracy jako rzecznika to tyle czasu, ile trwa edukacja w szkole - od pierwszej klasy do matury! Po tych 12 latach jest już trzeci Papież i trzeci Przewodniczący KEP; czwarty Prymas i czwarty Sekretarz Generalny! Czas na nowego rzecznika - zażartował na Twitterze duchowny.

Zgodnie z regulaminem wprowadzonym pięć lat temu rzecznik Konferencji Episkopatu Polski jest wybierany właśnie na pięć lat i nie ma ograniczenia co do liczby kadencji. Obecna kadencja ks. Józefa Klocha na tym stanowisku upływa w marcu, przy czym biskupi przedłużyli ją do czerwca.


Nowy rzecznik KEP zostanie wybrany podczas zebrania plenarnego zaplanowanego na 10 i 11 czerwca br. Podczas ostatniego zebrania, 11 i 12 marca, biskupi rozmawiali już o kandydatach na to stanowisko. - Trwają konsultacje co do mojego następcy - potwierdził na Twitterze ks. Kloch.

- Moim doświadczeniem nadal będę służył moim studentom na UKSW w Warszawie w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa - zapowiedział ks. Józef Kloch. - Teraz zajmować się będę nauką, wykładami oraz duszpasterstwem. Pierwsze propozycje głoszenia rekolekcji już przyjąłem - dodał.

Ks. Józef Kloch jest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1984 roku z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Był wikariuszem w parafiach w Ciężkowicach, Nowym Sączu, Paszynie i Bochni. Jest współzałożycielem serwisu Opoka.org.pl. Napisał kilkadziesiąt artykułów z zakresu filozofii sztucznej inteligencji, edukacji komputerowej i medialnej oraz komunikacji społecznej.

Dołącz do dyskusji: Po 12 latach odchodzi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl