SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po 470 tys. odtworzeń na żywo programu Tomasza Lisa, „#dziejesienazywo” z 300 tys.

Grupa Onet-RASP skończyła emisję wiosennej serii programu Agnieszki Burzyńskiej, a programy Tomasza Lisa i Bartosza Węglarczyka będą emitowane do końca lipca. Dotychczasowe odcinki programu Lisa notowały średnio po ok. 1,5 mln odtworzeń. Przed tygodniem zaczęła się przerwa wakacyjna programu Wirtualnej Polski „#dziejesienazywo”.

Tomasz Lis i Michał KoboskoArticle

Program Tomasza Lisa jest emitowany od 29 lutego w poniedziałki o godz. 19:30 na żywo na stronach głównych Onet.pl i Newsweek.pl (kilka odcinków wyjątkowo nadano w inne dni lub o innej godzinie), a potem udostępniany w całości w serwisie VoD.pl.

Jak poinformowało nas biuro prasowe Grupy Onet-RASP, dotychczasowe 21 odcinków programu na żywo notował średnio po ok. 470 tys. odtworzeń, potem jeszcze ponad 900 tys. Średni czas odtworzenia każdego odcinka w serwisie VoD.pl wyniósł ponad 20 minut (odcinki trwają po 40-50 minut).

Pod koniec kwietnia w serwisach Onet.pl i Fakt24.pl jest emitowany program „Burza polityczna” prowadzony przez Agnieszkę Burzyńską. Na żywo można go oglądać w środy o godz. 9:30. Dotychczas pokazano 13 10-minutowych odcinków, z których najpopularniejszy był ten z udziałem Witolda Waszczykowskiego - zanotował 200 tys. odtworzeń.

Z kolei w drugiej połowie czerwca na portalu Onet.pl zadebiutował program „Subiektywny” prowadzony przez Bartosza Węglarczyka, od marca pełniącego funkcję dyrektora programowego portalu. Odcinki programu są udostępniane w piątki, a z pierwszych trzech najpopularniejsza była trzyczęściowa rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą, która zanotowała ok. 500 tys. odtworzeń.

Ostatni przed przerwą wakacyjną odcinek „Burzy politycznej” został pokazany w minionym tygodniu, natomiast programy Tomasza Lisa i Bartosza Węglarczyka będą emitowane do końca lipca. Wszystkie produkcje wrócą na początku września.

- Wszystkie programy premium będą miały przerwę w realizacji wynikającą po prostu z sezonu urlopowego - większość prowadzących będzie nieobecna w sierpniu. Lipiec z racji ważnych wydarzeń (szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży) jest dla nas w tym roku „normalnym” miesiącem pracy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, corporate PR manager w Grupie Onet-RASP.

Z kolei na stronie głównej WP.pl od jesieni ub.r. pokazywane są od poniedziałku do piątku dwa godzinne pasma na żywo „#dziejesienazywo”: przed południem publicystyczne (prowadzą je w różne dni Jacek Żakowski, Paweł Lisicki, Michał Kobosko , a od stycznia br. także Sławomir Sierakowski, Robert Mazurek), a po południu lifestylowe. Z początkiem zeszłego tygodnia zaczęła się wakacyjna przerwa w ich emisji.

- W czerwcu i lipcu realizowaliśmy specjalny program live „#dziejesienaeuro”. W sumie przeprowadziliśmy 40 godzin transmisji z Euro 2016 i wyprodukowaliśmy ponad 340 materiałów wideo dotyczących mistrzostw. W WP oglądać można też było wydania specjalne programu informacyjnego „#dziejesienazywo” związane z Brexitem - wylicza Katarzyna Halicka, rzeczniczka prasowa Grupy Wirtualna Polska. - Teraz skoncentrujemy się na Światowych Dniach Młodzieży. Będziemy na żywo relacjonować wydarzenie m.in. z Krakowa, Częstochowy, Oświęcimia. Planujemy też uruchomienie w Krakowie studia telewizyjnego - zapowiada.

Wcześniej Wirtualna Polska podała, że nadany pod koniec lutego w ramach „#dziejesienazywo” wywiad z Lechem Wałęsą oglądało na żywo prawie 380 tys. użytkowników, a tygodniowy cykl programów na żywo „100 dni rządu” miał średnio 276 tys. widzów. Natomiast wszystkie wyemitowane do tamtego momentu odcinki obu pasm notowały średnio po 300 tys. odtworzeni.

Program „#dziejesienażywo” w odświeżonej formule wróci na WP.pl po przerwie wakacyjnej. Potem będzie emitowany również w przygotowywanym przez wydawcę kanale telewizyjnym o roboczej nazwie WP1.

Od października br. korzystanie z treści audio i wideo będzie osobno mierzone w badaniu Gemius/PBI, w zeszłym tygodniu udostępniono wytyczne dla wydawców, którzy chcą, żeby ich strony i aplikacje zostały objęte tym pomiarem.

Dołącz do dyskusji: Po 470 tys. odtworzeń na żywo programu Tomasza Lisa, „#dziejesienazywo” z 300 tys.

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
internauta
"Program Tomasza Lisa jest emitowany w poniedziałki o godz. 19:30 na żywo na stronach głównych Onet.pl" - i to właściwie wystarczy za komentarz. Autoplay + Onet ustawiony jako strona startowa w przeglądarce wielu osób i mamy "sukces".
odpowiedź
User
dociekliwy
Może podadzą, ile osób obejrzało CAŁY PROGRAM, świadomie, a nie przez przypadkowe 5 sekund, gdy odwiedzali stronę główną Onetu?
odpowiedź
User
NaPiS nagrobny
przyznam, ze parę miesiecy gdy program Lisa startował ogladałem go z uwaga i duyzymi nadziejami, ale ta jednostronna kanonada przeciwko obecnie rzadzaym mnie znudziął, nie zebym bym zwolennikme rzadów Kaczynskiego, bron Panie boże. Od ogladania program red. Lisa odstrecza mnie NUDA. Ciagle te same klisze, te same projekty, te samo utyskiwania. Nic nowego żadnej nowej intelektualnej krwi, żadnego mięsa, żadnej treści. W tej gadaninie na ekranie nie ma, No i ostatnia, choc nie najmiej ważna sprawa, ciągle ci sami goście. Balcerowicz, Kojowski. Smolar, Holland, CImoszewicz. Nim oni otworza usta jak już wiem co powiedza. Kori mnie, by napisac co zabije "telewizję " w internecie i dochodze do wniosku, że GADAJACE ŁBY i wiejąca od tego NUDA. Skonczyły sie pomysły na uprawianie polityki ? Takie mam wrażenie. Nie jestem , słowo H. zwolennikiem PiS. Boże uchowaj. Zbliżam sie po prostu do 60-tki i juz sporo widziałem i słyszalem. Platforemka i Peeselek przegrałli na swoje zyczenia . Sam tego chciales Grzegorzu Dyndało,. To teraz cierp.
odpowiedź