SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po protestach użytkowników Microsoft przywraca 15 GB na kontach OneDrive

Koncern Microsoft zrezygnował z ograniczenia do 5 gigabajtów darmowej przestrzeni na dane dla użytkowników usługi OneDrive. To odpowiedź na protesty internautów oburzonych zmniejszeniem dostępnego limitu.

Article

Mniejszy limit danych możliwych do zgromadzenia na dysku OneDrive Microsoft zapowiedział na początku listopada br.

Ograniczenie miało dotyczyć m.in. darmowej wersji OneDrive, w której od początku 2016 r. zamiast 15 GB użytkownicy mieliby możność przechowywania jedynie plików o łącznej objętości do 5 GB.

Zapowiedź Microsoftu spotkała się z szeroką krytyką użytkowników, którzy wyrażali swoje oburzenie w serwisach społecznościowych, wysłali też do Microsoftu petycję online podpisaną przez ponad 72 tys. osób, w której domagali się rezygnacji operatora OneDrive z planowanych ograniczeń.

W odpowiedzi na masowe nieprzychylne reakcje użytkowników Microsoft postanowił wycofać się z części swoich decyzji. Firma poinformowała, że od nowego roku osoby korzystające z darmowych kont w OneDrive będą nadal miały do dyspozycji 15 GB przestrzeni na dane. Użytkownicy, którzy dotąd korzystali z bonusu 15 GB w zamian za przeniesienie do chmury zdjęć z aparatu zachowają nadal ten przywilej.

Microsoft informuje jednocześnie, że zachowanie dotychczasowej przestrzeni na pliki w OneDrive nie obejmie wszystkich użytkowników darmowych kont w sposób automatyczny. Aby utrzymać dotychczasowy limit danych należy do końca stycznia 2016 r. odwiedzić specjalną stronę internetową OneDrive http://aka.ms/onedrivestorage i potwierdzić na niej chęć zachowania dotychczasowej przestrzeni dyskowej. W innym wypadku limit zostanie automatycznie pomniejszony do rozmiarów 5 GB.

Wycofując się z planów zmniejszenia rozmiarów darmowych dysków OneDrive Microsoft zaznaczył jednak, że nie zamierza rezygnować z zamiaru ograniczenia do 1 TB przestrzeni, z której mogą korzystać w ramach subskrypcji użytkownicy usługi Office 365 - obecnie wciąż jeszcze mogą oni gromadzić na swoich kontach nieograniczoną liczbę gigabajtów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po protestach użytkowników Microsoft przywraca 15 GB na kontach OneDrive

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl