SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po raz pierwszy w Internecie - PZU Życie edukuje Internautów

19 września 2002 roku o godzinie 12.00 z inicjatywy PZU Życie, na stronach Onet.pl wystartowały dwa nowe serwisy internetowe: gra edukacyjna pt."Bezpieczna droga do szkoły" oraz "Kiosk ubezpieczeniowy PZU Życie".

Na internetowej stronie "Odblaskowych pierwszaków" pojawi się pierwsza w polskim Internecie akcja edukacyjna skierowana do dzieci. Zabawa przygotowana wspólnie przez PZU Życie i portal Onet.pl potrwa 2 miesiące. Co 3 tygodnie w specjalnym serwisie portalu Onet.pl www.pierwszaki.onet.pl pojawi się nowa interaktywna gra planszowa dla uczniów. Tematem pierwszej jest bezpieczna droga do szkoły. Zabawa uczy dzieci prawidłowego zachowania na drodze, a pożyteczne informacje powtarzane są przez słowa rapowanej piosenki. Po pokonanie wszystkich etapów gry uczestnicy zabawy otrzymają specjalne dyplomy. We wrześniu, październiku i listopadzie na stronie głównej serwisu Onet.pl będą umieszczone banery informacyjne, które będą odsyłały chętnych na strony interaktywnej gry.

Drugim projektem, który ruszy 19 września pod adresem www.pzuzycie.onet.pl jest "Kiosk ubezpieczeniowy". Będzie przybliżać laikom zagadnienia związane z ubezpieczeniami na życie. W "Kiosku" oprócz przewodnika po produktach ubezpieczeniowych dostępna będzie encyklopedia ubezpieczeń na życie z możliwością dodawania własnych haseł. Odwiedzający stronę będą też mieli okazję do nawiązania kontaktu z Agentem. Jak mówi Dominik Kaznowski, Koordynator Komunikacji Marketingowej PZU Życie "Nie jest to akcja nastawiona na sprzedaż. Staramy się raczej budować świadomość ubezpieczeniową wśród Internautów, głównie ludzi młodych, pokazywać różnorodność ubezpieczeń, znacznie wykraczającą poza stereotypowe wyobrażenie o polisach na życie."
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po raz pierwszy w Internecie - PZU Życie edukuje Internautów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl