SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po zarzutach o polityczną dezinformację Twitter odcina od reklam konta Russia Today i agencji Sputnik

Twitter poinformował że rozpoczął blokowanie wyświetlania reklam na kontach prowadzonych przez rosyjskie media – telewizję Russia Today oraz agencję Sputnik. Decyzja jest odpowiedzią na wyniki dochodzenia które wykazało że Rosjanie za pomocą mediów społecznościowych wpływały na amerykańskich wyborców podczas ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA.

Article

O swojej decyzji Twitter poinformował na firmowym blogu zaznaczając, że wchodzi ona w życie natychmiast w chwili ogłoszenia.

Serwis poinformował, że zaprzestał sprzedawania reklam dla telewizji Russia Today i agencji Sputnik na wszystkich kontach prowadzonych na Twitterze przez oba rosyjskie media.

Jak wyjaśnia Twitter wprowadzone restrykcje są związane z ustaleniami amerykańskich służb specjalnych według których zarówno RT jaki i Sputnik podczas ostatnich wyborów prezydenckich w USA pośredniczyły w mediach społecznościowych w szerzeniu fake newsów oraz innych informacji mogących mieć wpływ na amerykańskich wyborców.

Zgodnie z zapowiedzią konta rosyjskich mediów na Twitterze nie zostaną zablokowane pod warunkiem że nie będą łamać regulaminu tej platformy.

Twitter zadeklarował, że kwotę 1,9 mln dol. zarobioną na reklamach od RT od 2011 r. przekaże na badania nad zjawiskiem dezinformacji w internecie i aktywną walkę z fake news.

Telewizja RT w odpowiedzi na decyzję Twittera wydała na swoich stronach komunikat, w którym wyraziła zdziwienie postępowaniem serwisu i zaprzeczyła jakoby kiedykolwiek była zaangażowana w wywieranie wpływu na wyborców w USA.

Rosyjski nadawca stwierdził też, że w ub.r. podczas negocjacji Twitter zaoferował RT lukratywny kontrakt reklamowy, z którego jednak telewizja zrezygnowała. RT utrzymuje także, że ściśle współpracowała z Twitterem w okresie poprzedzającym wybory w USA i serwis był świetnie poinformowany jaki będzie charakter materiałów publikowanych w serwisie przez nadawcę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po zarzutach o polityczną dezinformację Twitter odcina od reklam konta Russia Today i agencji Sputnik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl