SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po zmianie formatu rośnie sprzedaż „Gazety Polskiej”. Ostro w dół „Wprost”, „Do Rzeczy” i „Newsweek”

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii w marcu br. był „Gość Niedzielny”. Największym wzrostem - po zmianie formatu - pochwalić się mogła „Gazeta Polska”. Na czele spadków znalazł się „Wprost” ze sprzedażą na poziomie 17,5 tys. ezg.

Article

W segmencie tygodników opinii liderem pozostaje niezmiennie „Gość Niedzielny” (Instytut Gość Media). Jego średnia sprzedaż ogółem w marcu 2017 roku wyniosła 124 580 egz. Było to o 8 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Wiceliderem była „Polityka” (Polityka). Jej wynik sprzedażowy zmniejszył się o 4,46 proc. do 114 941 egz.

Podium uzupełnia „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w marcu br. wyniosła 94 917 egz., po spadku o 19,88 proc.

Tuż za podium znalazł się tygodnik „W Sieci” (Fratria). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 62 392 egz., po spadku o 13,36 proc.

Oczko niżej uplasował się konkurencyjny tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro), którego średni wynik poszedł w dół o 22,10 proc. do 43 821 egz.

6. lokatę zajęła „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie), która pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu, wynoszącym 9,68 proc. Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym miesiącu wyniosła 40 972 egz. Przypomnijmy, że od marca tygodnik ten wychodzi już w magazynowym formacie i na lepszym papierze.

Na siódmym miejscu sklasyfikowany został tygodnik „Fakty i Mity” (Błaja News), który kontrolowany jest przez ZKDP od października ub.r. Jego średni wynik w marcu br. wyniósł 27 757 egz.

Z kolei największy spadek odnotował „Wprost” (AWR „Wprost”). Jego wynik wyniósł 17 537 egz., czyli mniej o 31,53 proc. niż rok wcześniej. Tytuł ten w rankingu spadł z miejsca siódmego na dziewiąte.

W marcu br. w porównaniu do lutego br. największy wzrost średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii też osiągnęła „Gazeta Polska”, której wynik zwiększył się o 36,52 proc.

Największy spadek, wynoszący 7,67 proc., również i tutaj zanotowało „W Sieci”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

 

Dołącz do dyskusji: Po zmianie formatu rośnie sprzedaż „Gazety Polskiej”. Ostro w dół „Wprost”, „Do Rzeczy” i „Newsweek”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Babcia Mówi
I gdzie te wszystkie dodruki Gazety Polskiej? Rok do roku wychodzi 3 tys. egzemplarzy więcej. Choć trzeba przyznać wzrost na tak trudnym i spadkowym rynku to i tak sukces.
odpowiedź
User
xm
Gazeta Polska chwilowo podskoczyła po zmianie formatu. Wprost nieustannie leci na pysk, podobnie jak Do Rzeczy. Polityka trzyma się stabilnie. Newsweek i wSieci dzieli bardzo wiele, tym razem połączył ich podobny proc. spadku sprzedaży w ujęciu miesięcznym.
odpowiedź
User
medioznawca
Niech ktoś wreszcie przerwie tę żenującą agonię Wprostu, ktorego już prawie nikt nie czyta.
odpowiedź