SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pobieraczek.pl zapłaci 240 tys. zł za wprowadzanie internautów w błąd

Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję prezes UOKiK-u nakładającą na właścicieli serwisu Pobieraczek.pl prawie 240 tys. zł kary za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów. Wyrok jest prawomocny.

Pobieraczek.pl zapłaci 240 tys. zł za wprowadzanie internautów w błąd

Decyzję w sprawie Pobieraczek.pl UOKiK podjął trzy lata temu. Urząd wszczął postępowanie przeciw właścicielowi serwisu, spółce Eller Service, po licznych skargach konsumentów, którzy założyli na nim konto skuszeni hasłami „10 dni pobierania za darmo” i „Tak, chcę testować przez 10 dni” sugerującymi, że ta usługa nic nie kosztuje. W rzeczywistości moment rejestracji na portalu był pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, zawieranej nawet na rok. Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie dopiero po 10 dniach.

UOKiK za wprowadzanie konsumentów w błąd nałożył na Eller Service karę w wysokości 239,14 tys. zł. Spółka odwołała się od tej decyzji, jednak w lutym ub.r. potwierdził ją Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a 27 marca br. - Sąd Apelacyjny, zdaniem którego takie działanie Eller Service miało charakter umyślny, dlatego wysokość kary finansowej jest prawidłowa.

Rok temu UOKiK nałożył na właściciela Pobieraczek.pl kolejną karę - 215 tys. zł za grożenie użytkownikom w mailach w celu wyegzekwowania opłaty za korzystanie z serwisu, przy czym ta decyzja nie jest jeszcze prawomocna (przeczytaj o tym więcej). Dodatkowo pozew zbiorowy przeciw serwisowi złożyły oszukane przez niego osoby (więcej na ten temat).

Z początkiem br. Pobieraczek.pl zawiesił działalność - na stronie nie mogą się już rejestrować nowi użytkownicy.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pobieraczek.pl zapłaci 240 tys. zł za wprowadzanie internautów w błąd

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
a maile nadal wysyłają do użytkowników
odpowiedź
User
Kary są za niskie
Sądzę, że dorobili się większych pieniędzy na tym procederze. Kara powinna wynosić od 500 tys w górę.
odpowiedź
User
mirek
No i co z tego bo zgodnie z tym to zarobili 9 razy tyle ile wynosi kara. Państwo dla oszustów .
odpowiedź