SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pod naciskiem użytkowników Snapchat przywróci stary układ aplikacji

Spółka Snap, właściciel Snapchata zapowiedziała przywrócenie niektórych ustawień i opcji znanych z aplikacji przed wprowadzeniem zmian z początku 2018 roku. To odpowiedź firmy na protesty użytkowników oraz wymierny spadek w ocenach Snapchata przez internautów.

Article

Największe zmiany w Snapchacie od momentu powstania tej aplikacji w 2011 r. zostały wprowadzone na początku br. Polegały przede wszystkim na przebudowie interfejsu platformy, w którym m.in. oddzielono treści o charakterze prywatnym od materiałów zamieszczanych przez wydawców i marki. Treści publikowane w głównym oknie programu przestały też być prezentowane w porządku chronologicznym, a o ich kolejności zaczął decydować specjalny algorytm.

W odbiorze większości użytkowników zmiany dokonane w Snapchacie, które w założeniach miały uporządkować aplikację przyniosły w efekcie problemy w ergonomii jej obsługi, co wywołało falę krytyki. Klimatu wokół platformy nie poprawił z pewnością fakt, że pomimo petycji podpisanej przez ponad 1,2 mln internautów Snap, właściciel Snapchata nie zgodził się na cofnięcie kontrowersyjnych zmian w aplikacji.

Nieudana z punktu widzenia użytkowników przebudowa Snapchata zaowocowała wymiernym spadkiem pozytywnych ocen aplikacji przez odbiorców. Według danych YouGov BrandIndex w wypadku ogólnego odbioru Snapchata wskaźnik zadowolenia użytkowników pomiędzy lutym a kwietniem br. spadł aż o ponad 70 proc.

W tej sytuacji Snap postanowił zrewidować swoją politykę dotyczącą zmian w aplikacji. Firma zaczyna wycofywanie części zmian wprowadzonych w styczniu przywracając dawny układ i sposób obsługi aplikacji.

Według zapowiedzi w Snapchacie zostanie przywrócony porządek chronologiczny w wyświetlaniu treści na kontach. Z kolei materiały publikowane przez użytkowników w sekcji Stories powrócą na swoje dawne miejsce, czyli po prawej stronie okna aplikacji. Podobnie jak dawniej Snapchat będzie się też uruchamiał domyślnie w trybie włączonej kamery gotowej do rejestrowania treści przez użytkownika.

Według planów dawny układ Snapchata zobaczą na swoich kontach w pierwszej kolejności użytkownicy systemu iOS. W wypadku Androida zmiany są przewidziane w późniejszym terminie.

W I kwartale 2018 r. Snap zanotował wzrost przychodów o 54 proc., jednocześnie strata netto zmalała do kwoty ponad 385,7 mln dol. Liczba codziennych użytkowników aplikacji przekracza obecnie 191 mln. W Polsce według danych Gemius/PBI w kwietniu br. ze Snapchata korzystało ponad 1,75 mln użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pod naciskiem użytkowników Snapchat przywróci stary układ aplikacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl