SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Podróże z historią” wracają do TVP2. W planach dwie kolejne serie programu Radosława Kotarskiego

TVP2 wiosną br. pokaże drugą serię programu historycznego „Podróże z historią”, który prowadzi Radosław Kotarski.  Nowy szef Dwójki Maciej Chmiel, chce, aby program był kontynuowany w kolejnych sezonach - wtedy Kotarski odwiedziłby Kresy Wschodnie i Rosję.

Article

- Bardzo cieszę się z zaufania jakim obdarzyła mnie dyrekcja TVP2. Równie mocno jestem zadowolony z tego, że widownia pierwszego sezonu systematycznie od pierwszego odcinka rosła - mówi Wirtualnemedia.pl Radosław Kotarski. Był on emitowany jesienią ub.r., a przyciągał co tydzień do Dwójki średnio 510 tys. widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

- Drugi sezon „Podróży z historią” skupi się na tym, co w tym programie najważniejsze - czyli podróżować będziemy po Polsce lub miejscach związanych z Polską. Dzięki temu widzowie mogą jeździć i sami odkrywać lokalizacje, które pokazujemy w odcinkach - opowiada Kotarski.

W nowych odcinkach widzowie zobaczą jak Kotarski wciela się w rolę średniowiecznego mnicha, podpatruje prestiżowy turniej rycerski do angielskiego Leeds, któremu patronuje Elżbieta II czy odwiedza zabytkową kopalnię srebra w Tarnowskich Górach, Druga seria „Podróży z historią” będzie nadawana w niedziele o 10.50 począwszy od 17 kwietnia br.  Liczyć ma 10 odcinków.

Maciej Chmiel, dyrektor TVP2, jest z cyklu zadowolony i chciałby przedłużenia umowy na realizację programu na dwie kolejne serie. Wtedy miałby on być realizowany zagranicą.

- Nie ukrywam, że mocno interesuje nas kwestia kresów i tego, co zostało tam z polskich czasów. Dlatego w następnych sezonach planujemy takie kierunki jak Ukraina, Białoruś, Litwa, a nawet Rosja i Syberia - mówi Radosław Kotarski.

„Podróże z historią” to cykl prezentujący najciekawsze miejsca w Polsce, przedstawiające wartość historyczną, ale pod kątem tego jak wyglądało w nich w przeszłości życie codzienne czy stosunki społeczne.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział TVP2 w styczniu br. wyniósł 8,54 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Podróże z historią” wracają do TVP2. W planach dwie kolejne serie programu Radosława Kotarskiego

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
Lubię programy historyczne. Chętnie obejrzę ten program.
29 14
odpowiedź
User
many
O. To dziennikarz telewizji publicznej może już występować w reklamach?
18 18
odpowiedź
User
pavv
Fajnie było dopóki ten Pan Ładny nie pojawił się w reklamach. A jak to w reklamach z dnia na dzień traci się wiarygodność pod dyktando korpoludków co widać po układzie dłoni Pana Ładnego.
19 14
odpowiedź
User
Csd
Genialny program i świetny prowadzący. Tak świeżego formatu nie było w TV od dawna. Da się zrobić interesujący program edukacyjny? Da się!
23 15
odpowiedź
User
słuchacz
Niech tego pana ktoś nauczy mówić do kamery. Np., niech mu powie co to jest akcent logoczny.
Każde słowo w jego wypowiedzi jest tak samo ważne.
Merytorycznie ciekawe, ale przekaz do poprawki.
15 16
odpowiedź