SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Airbnb: lokalne podróże zdominują rynek turystyczny w 2021 roku

Z najnowszych badań portalu najmu krótkoterminowego Airbnb wynika, że 62 proc. jego użytkowników interesuje się obecnie wakacjami "w zasięgu ręki". Aż 83 proc. chętnie przeprowadziłoby się gdzieś indziej na okres pracy zdanej.

Article

Airbnb przyjrzało się perspektywom rynku turystycznego w obliczu pandemii Covid-19. Podróże z powodu różnych ograniczeń nakładanych przez rządy państwowe są utrudnione - ruch lotniczy niemal zamarł, a rosnąca liczba zakażeń koronawirusem na całym świecie raczej nie zachęca turystów do wycieczek.

Raport Airbnb pokazuje, że turyści ze Stanów Zjednoczonych z powodu pandemii będą skłaniać się ku wycieczkom po swoich krajach kosztem dalekich podróży zagranicznych. Serwis przewiduje, że skutki pandemii dla turystyki będą odczuwalne mocno jeszcze w przyszłym roku - praca i nauka w trybie zdalnym zaburzy cykle wakacyjne i zatrze granice między czasem wolnym a aktywnością zawodową czy szkolną.

Bezpieczeństwo będzie dla podróżujących bezwzględnie na pierwszym miejscu - w związku z czym zamiast zatłoczonych miast i hoteli, na odpoczynek ludzie mogą wybierać się chętniej na odludzie, wybierać prywatne kwatery, domki itp.

Podróżnicze trendy 2021

Na podstawie własnych badań Airbnb wyróżniło trendy, które zdominują turystykę w 2021r.

Co czwarty ankietowany uważa, że w 2021r. będzie mógł "mieszkać tam, gdzie chce i pracować zdalnie". Aż 83 proc. chciałaby zmienić miejsce zamieszkania na czas pracy zdalnej. 85 proc. respondentów opowiada się za przeprowadzką na stałe lub tymczasowo, by być bliżej swojej rodziny.

Sześć na dziesięć osób rozważa pracę na odległość i wspólne przenoszenie się z dziećmi, w przypadku gdy zostanie utrzymana zdalna edukacja.

62 proc. podróżnych z USA jest zainteresowana wakacjami w kraju. Podczas gdy w 2019r. Amerykanie chętnie odwiedzali europejskie stolice (głównie Rzym, Paryż i Londyn), tak w 2020 wybierali krajowe lokalizacje w parkach narodowych, ośrodkach narciarskich i w okolicach plaż.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Airbnb: lokalne podróże zdominują rynek turystyczny w 2021 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl