SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Podszywają się pod Radio Maryja i wyłudzają pieniądze. "Zniesławiają rozgłośnię i o. Tadeusza Rydzyka"

W internecie pojawiły się strony zachęcające do odpłatnej pokuty online i spowiedzi w internecie. Wykorzystują one logo Radia Maryja i wizerunek o. Tadeusza Rydzyka, twórcy rozgłośni. Katolicka stacja wydała w tej sprawie oświadczenie.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP / Tytus ŻmijewskiArticle

W mediach społecznościowych udostępniane są ostatnio linki do strony z niemiecką domeną (ojciec-dyrektor.de), na której rzekomo można odbyć spowiedź i pokutę. Wystarczy wpłacić 25 zł na "konto Radia Maryja". Podszywająca się pod katolicką rozgłośnię strona jest ozdobiona przerobionym logo Radia Maryja i zdjęciem o. Tadeusza Rydzyka.

"Otrzymujemy sygnały, że w internecie pojawiają się różne inicjatywy podszywające się pod Radio Maryja. Ostatnio oszuści ponownie się uaktywnili. Zakładają strony, wykorzystując wprost znaki Radia Maryja albo przerobione logo, a także zdjęcia przedstawiające ojca Dyrektora. Chodzi o odbieranie dobrego imienia ojcu Dyrektorowi i Radiu Maryja, a także o kradzież" - informuje rozgłośnia w komunikacie zamieszczonym na stronie.

Radio Maryja podkreśla, że to "oszustwo i okradanie naiwnych ludzi", a o. Tadeusz Rydzyk nie ma własnej strony internetowej. "Radio Maryja ani nikt z nas nigdy nie prowadził i nie prowadzi żadnej spowiedzi przez internet, przez telefon czy jakiekolwiek środki techniczne. Nie ma czegoś takiego w Kościele. To byłoby nadużycie. Nie dajmy się nabierać oszustom" - czytamy w komunikacie.

Spada słuchalność Radia Maryja

W 2018 roku Fundacja Lux Veritatis zanotowała 48 mln zł przychodów i 3,33 mln zł zysku netto, wobec 39,48 mln zł wpływów i 1,58 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody z darowizn wzrosły o 14,2 proc. do 34,21 mln zł, z Telewizji Trwam - o 44,7 proc. do 13,55 mln zł, a z książek i płyt - o 55,4 proc. do 242,4 tys. zł.

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym 2019 roku średni dobowy udział w rynku Telewizji Trwam wyniósł 0,38 proc., co wobec 0,36 proc. w 2018 roku oznaczało wzrost o 5,5 proc. Natomiast w 2017 roku stacja miała 0,52 proc. udziału, a w 2016 roku było to 0,73 proc.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Radio Maryja miało 1,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,8 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podszywają się pod Radio Maryja i wyłudzają pieniądze. "Zniesławiają rozgłośnię i o. Tadeusza Rydzyka"

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To jacyś amatorzy
Próbują przechytrzyć mistrza ale z monopolistą nie mają szans.
odpowiedź
User
Ziut
"Zniesławiają rozgłośnię i o. Tadeusza Rydzyka".
A ja pytam: po co ktokolwiek miałby ich zniesławiać? Przecież Radio Maryja i radiomaryjny Rydzyk wystarczająco kompromitują się sami.
odpowiedź
User
Gość X
Już niedługo Rydzyk będzie na emeryturze. Zastąpi go Ojciec Moj.
odpowiedź