SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprzedawcy na Allegro zapłacą więcej za dostawy

18 października na Allegro wzrosną stawki dla sprzedawców za dostawy zakupów poza Allegro Smart!, droższe będzie też wysyłka do Paczkomatów z Allegro Smart. Platforma zmieni też zasady dotyczące wypłat pieniędzy sprzedawcom.

Allegro 18 października podwyższy kwoty pobierane od sprzedawców za kilka metod dostaw poza Allegro Smart!: do Paczkomatów, przez kurierów InPost, do własnych automatów Allegro One Box, do One Punkt i przez One Kurier.

W większości wariantów stawki wzrosną o ok. 1 zł, w niektórych o ok. 1,5 zł. Ponadto wkrótce w wariancie dostawy dzisiaj Allegro One Kurier pojawi się opłata w wysokości 9,99 zł za przesyłkę ważącą od 10 do 20 kg.

2 października Allegro pozwoli wprowadzić sprzedawcom nowe stawki w cennikach dostaw. - Podniesiemy również kwotę maksymalnej ceny, która kwalifikuje do oznaczenia Smart! wymienione niżej metody dostaw. Dzięki temu, gdy w cennikach dostaw zmienisz cenę na wyższą, Twoje oferty zachowają oznaczenia Smart! W ten sposób przygotujesz oferty ze wskazanymi metodami dostaw do październikowych zmian - zapowiedziano w komunikacie dla sprzedawców.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/allegro-automaty-paczkowe-one-box-cena-jak-zainstalowac #

Podwyżka na Allegro także za usługi dodatkowe

18 października wzrosną też opłaty za usługi dodatkowe przy dostawach poza Allegro Smart! realizowanych przez InPost. W przypadku dostaw do Paczkomatów podwyżki wyniosą:

Przy wariantach miniKurier24 InPost i Allegro Kurier24 InPost podwyżka będzie taka:

Z kolei 1 listopada na Allegro Lokalnie, gdzie oferty mogą wystawiać sprzedawcy bez kont firmowych, cenę za dostawy do Paczkomatów wzrośnie z 9,99 do 10,95 zł. W ofertach, w których stawkę za tę opcję ustawiono na 9,99 zł, 1 listopada zostanie ona automatycznie zwiększona do 10,95 zł.

- Jeśli w Twoim ogłoszeniu kwota za tę metodę dostawy wynosi od 0 zł do 9,98 zł, to nie zmienimy automatycznie ceny na 10,95 zł. Możesz edytować ogłoszenie, w którym cena została indywidualnie określona i ustawić nową stawkę. Niezależnie od tego czy to zrobisz, po 1 listopada będziemy naliczać opłatę za dostawę w wysokości 10,95 zł - zaznaczyło Allegro.

Bez wypłat przekazem pocztowym

Obecnie sprzedawcy z kontem zwykłym pieniądze z transakcji na Allegro mogą wypłacać przelewami na rachunki bankowe, a w przypadku kwot do 800 zł - także przekazami pocztowymi. 29 listopada ten drugi wariant zostanie usunięty.

- Jeśli korzystasz z tej opcji, zmień sposób wypłaty na przelew na konto bankowe, aby nadal móc wypłacać pieniądze za sprzedaż - zachęca Allegro.

Natomiast przy przelewaniu pieniędzy ze sprzedaży przez PayU zostaną określone terminy realizacji transakcji:
- dla wypłat w złotych - do końca następnego dnia roboczego po zleceniu od sprzedawcy,
- dla wypłat w pozostałych walutach - do końca drugiego dnia roboczego po zleceniu.

Ponadto z 35 do 30 dni skrócony zostanie czas rozpatrywania reklamacji, dla których potrzebne są informacje od banku.

Z kolei gdy czas dostawy prognozowany dla danej transakcji jest dłuższy niż 10 dni kalendarzowych, wypłata pieniędzy dla sprzedawców - zarówno z kontami zwykłymi, jak i firmowymi - będzie opóźniana. Wypłata może zostać wstrzymana na okres stanowiący sumę deklarowanego w ofercie czasu dostawy i dodatkowych 7 dni kalendarzowych, przy czym łącznie może to być maksymalnie 45 dni.

Wstrzymywanie wypłat nie będzie dotyczyło:
- kategorii Meble i podkategorii Meble w ramach kategorii Pokój dziecięcym,
- przedmiotów wykonanych na indywidualne zamówienie,
- ofert wystawionych w przedsprzedaży.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. W lipcu br. zanotowała 18,79 mln użytkowników, 63,48 proc. zasięgu oraz godzinę, 45 minut i 45 sekund średniego czasu korzystania (według badania Mediapanel).

Grupa Allegro, do której oprócz należą też m.in. eBilet, Ceneo i przejęte wiosną ub.r. Mall Group i WE|DO, w pierwszym kwartale br. zwiększyła przychody rok do roku o 22,7 proc. do 1,71 mld zł, a jej zysk netto zmalał ze 166,9 do 157 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Sprzedawcy na Allegro zapłacą więcej za dostawy

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Alle-drogo
Koszty dostawy + kosmiczna prowizja. Taniej będzie przez swój sklep sprzedawać nawet dopłacając do kosztów wysyłki.
odpowiedź
User
Ania
Jest inflacja więc wzrosty są zrozumiałe.
odpowiedź
User
Jackson
Taaak, sprzedawcy zaplaca…
odpowiedź