SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Orange Polska drożeje internet. Pojawiła się nowa opłata

Orange Polska wprowadził dodatkową opłatę za korzystanie z usługi internetowej w oparciu o sieć infrastrukturalną innego operatora. Tłumaczy to wyższymi kosztami.

Article

Dodatkowa opłata, w wysokości 4,99 zł miesięcznie, jest naliczana od nowych klientów i tych przedłużających umowę. Chodzi wyłącznie o użytkowników, którzy korzystają z internetu w Orange Polska na sieciach innych telekomów. Nowa opłata obowiązuje od 13 marca.

Operator tłumaczy, że podwyżka wynika ze wzrostu kosztów ponoszonych przez niego w ramach umów z właścicielami sieci światłowodowych. - Właściciele sieci, z których korzysta Orange Polska, aby świadczyć usługi swoim klientom detalicznym, podnoszą ceny za dostęp. Dlatego aby móc świadczyć usługi na danym obszarze, musimy dostosować ceny do tych realiów - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy firmy.

Żadnych nowych opłat nie wprowadzono za usługi internetowe na własnej sieci Orange Polska.

Z początkiem bieżącego tygodnia Orange podniósł o 1 zł opłaty za wypożyczanie modemów i dekoderów klientom telewizji satelitarnej.

Od połowy ub.r. telekom, tak samo jak kilku innych operatorów, w nowych umowach stosuje klauzule pozwalające podnieść opłaty w trakcie okresu umownego. Na razie nie zdecydował się ich zastosować.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na koniec ub.r. Orange Polska obsługiwał 17,63 mln kart SIM (4,9 proc. więcej niż przed rokiem), z czego 12,57 mln w modelu abonamentowym, 2,81 mln klientów indywidualnych usługi internetowej (w tym 1,17 mln internetu światłowodowego) i 2,57 mln użytkowników indywidualnych telefonii stacjonarnej.

W czwartym kwartale ub.r. telekom osiągnął wzrost skonsolidowanych przychodów o 6,6 proc. do 3,38 mld zł, 736 mln zł zysku EBITDAaL i 163 mln zł zysku netto. Przez rok liczba pracowników firmy zmalała o 678 do niespełna 9,5 tys., natomiast zasadnicze wynagrodzenie brutto sięgnęło 9 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: W Orange Polska drożeje internet. Pojawiła się nowa opłata

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klient
Pomarańcza ostatnio stara się wycisnąć klientów jak cytrynę. Tu 5 zł opłaty niekorzystanie z konta w pre-paidach, tu 5 zł za nie wiadomo co (bo przecież opłata za utrzymanie łącza funkcjonuje od zawsze) i tak się żyje.. Pomijam już ceny innych usług, które skoczyły nagle o 150% a na które mało kto zwraca uwagę jak np. zmiana numeru w pre-paidzie, która wcześniej kosztowała 4 zł a aktualnie 15 zł
19 1
odpowiedź
User
Lolik
Zapomniano dodać że Operator już pobiera za światłowód opłatę 20zl za utrzymanie łączą w sieciach osd
18 2
odpowiedź
User
yyy
W Orange wierzymy, że polaków mozna doić jeszcze bardziej.
23 1
odpowiedź