SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio szykuje podwyżki dla etatowych pracowników. Jacek Sobala: zapowiedź kolejnych zmian

Podwyżkę średnio w wysokości 500 zł otrzymają pracownicy Polskiego Radia w ramach programu „500, plus 2018” - zdecydował zarząd firmy.

Jacek SobalaArticle

Podwyżki nie obejmą wszystkich. Dostaną je ci pracownicy, którzy byli zatrudnieni do 30 czerwca bieżącego roku, a dodatkowo nie przebywali na długich zwolnieniach lekarskich oraz nie rozstaną się z Polskim Radiem do dnia 28 lutego 2018 roku. Z informacji przekazanych nam przez Małgorzatę Kaczmarczyk, rzeczniczkę prasową Polskiego Radia, wynika, że mimo tych obostrzeń podwyżki otrzyma zdecydowana większość etatowych pracowników radia.

To systemowa podwyżka wynagrodzeń w Polskim Radiu. - Nie było jej od 10 lat, pomimo postępującej inflacji, która powodowało z kolei pogłębianie znaczących dysproporcji w stosunku do rynkowych zasad zatrudniania pracowników - informuje Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kaczmarczyk.

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala dodaje, że jest to ”dowód, że zarząd Radia myśli i dba o pracowników”. - To także zapowiedź kolejnych zmian - podsumował Sobala.

Na koniec roku ubiegłego w Polskim Radiu było niemal 1166 etatów. W 2016 roku nadawca zanotował 293 mln zł przychodów, to jest o 1,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wpływy z abonamentu RTV zwiększyły się o prawie 3 proc., a przychody reklamowe - o 6,3 proc.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio szykuje podwyżki dla etatowych pracowników. Jacek Sobala: zapowiedź kolejnych zmian

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mintee Boy
Udziały PR1 i PR3 pod względem słuchania lecą w dół, więc to najlepszy sposób, żeby dać podwyżki w "reżimowych" stacjach radiowych.
odpowiedź
User
pisio leksio
Dbanie przez kupowanie, czy też odwrotnie.
odpowiedź
User
śmiech przez łzy
1/3 etatów to dziennikarze (na różnych, wyczekanych po latach kombinacjach typu ćwierć etatu, pół etatu "po kimś"), reszta - technicy i wyolbrzymione działy urzędnicze.

Ci, którzy spełniają warunki, to w dużej mierze dziennikarze, którzy z dużą dawką cierpliwości wytrzymali swoje szefostwo tak naginające zasady sztuki radiowej i grające nie fair wobec pracowników, że często ucieczką było zwolnienie lekarskie lub nadchodząca emerytura.

Dodajmy że większość dziennikarzy pracuje na śmieciówach, etat dostaje się często za bierność, mierność ale wierność, nie mówiąc o tym, że dziennikarzom na "dziele" można z dnia na dzień podziękować. :)

"Zapowiedź kolejnych zmian", dobre sobie.
odpowiedź