SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio szykuje podwyżki dla etatowych pracowników. Jacek Sobala: zapowiedź kolejnych zmian

Podwyżkę średnio w wysokości 500 zł otrzymają pracownicy Polskiego Radia w ramach programu „500, plus 2018” - zdecydował zarząd firmy.

Jacek Sobala Article

Podwyżki nie obejmą wszystkich. Dostaną je ci pracownicy, którzy byli zatrudnieni do 30 czerwca bieżącego roku, a dodatkowo nie przebywali na długich zwolnieniach lekarskich oraz nie rozstaną się z Polskim Radiem do dnia 28 lutego 2018 roku. Z informacji przekazanych nam przez Małgorzatę Kaczmarczyk, rzeczniczkę prasową Polskiego Radia, wynika, że mimo tych obostrzeń podwyżki otrzyma zdecydowana większość etatowych pracowników radia.

To systemowa podwyżka wynagrodzeń w Polskim Radiu. - Nie było jej od 10 lat, pomimo postępującej inflacji, która powodowało z kolei pogłębianie znaczących dysproporcji w stosunku do rynkowych zasad zatrudniania pracowników - informuje Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kaczmarczyk.

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala dodaje, że jest to ”dowód, że zarząd Radia myśli i dba o pracowników”. - To także zapowiedź kolejnych zmian - podsumował Sobala.

Na koniec roku ubiegłego w Polskim Radiu było niemal 1166 etatów. W 2016 roku nadawca zanotował 293 mln zł przychodów, to jest o 1,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wpływy z abonamentu RTV zwiększyły się o prawie 3 proc., a przychody reklamowe - o 6,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio szykuje podwyżki dla etatowych pracowników. Jacek Sobala: zapowiedź kolejnych zmian

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mintee Boy
Udziały PR1 i PR3 pod względem słuchania lecą w dół, więc to najlepszy sposób, żeby dać podwyżki w "reżimowych" stacjach radiowych.
33 16
odpowiedź
User
pisio leksio
Dbanie przez kupowanie, czy też odwrotnie.
28 14
odpowiedź
User
śmiech przez łzy
1/3 etatów to dziennikarze (na różnych, wyczekanych po latach kombinacjach typu ćwierć etatu, pół etatu "po kimś"), reszta - technicy i wyolbrzymione działy urzędnicze.

Ci, którzy spełniają warunki, to w dużej mierze dziennikarze, którzy z dużą dawką cierpliwości wytrzymali swoje szefostwo tak naginające zasady sztuki radiowej i grające nie fair wobec pracowników, że często ucieczką było zwolnienie lekarskie lub nadchodząca emerytura.

Dodajmy że większość dziennikarzy pracuje na śmieciówach, etat dostaje się często za bierność, mierność ale wierność, nie mówiąc o tym, że dziennikarzom na "dziele" można z dnia na dzień podziękować. :)

"Zapowiedź kolejnych zmian", dobre sobie.
35 12
odpowiedź
User
hd
Lekarze, przykro nam. Dla was z tych odzyskanych miliardów, o których wciąż mówi Morawiecki, niestety nic nie zostało.
22 16
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Uwaga!
Zapamiętajcie ten dzień! Zaznaczcie go sobie w kalendarzach! Sobota 14 października 2017. To jest wiekopomna chwila!
ŻEGNAM SIĘ Z TYM FORUM! NA ZAWSZE!
Mam już dość! Mam serdecznie dość!
Codziennie podszywa się pode mnie ten obleśny lewacki podszywacz i mnie zakurza! Wiele razy modliłem się w kościele o nieszczęście dla niego ale moje modlitwy nic nie dają. Wy też nigdy nic nie robiliście żeby pomóc mi pokonać obleśnego lewackiego podszywacza! A mogliście się pomodlić razem ze mną i razem byśmy go załatwili.
Za karę odchodzę stąd! Nie próbujcie mnie namawiać abym został.
Już nie będę wam propagował żadnej z niezliczonych wartości konserwatywnych.
Taplajcie się teraz w lewackim błocie którego sami chcieliście.
Odchodzę i nie wrócę!
Słyszycie to?!
O D C H O D Z Ę !!!
12 31
odpowiedź