SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Point Group nadal chce mieć telewizję

- Niezależnie od rezygnacji z koncesji na Machina TV, nadal jesteśmy zainteresowani wejściem na rynek telewizyjny - zapowiada Michał M. Lisiecki, twórca i prezes Platformy Mediowej Point Group.

Point Group nadal chce mieć telewizję

Wspomniana Machina TV to projekt kanału tematycznego nad którym spółka pracowała od 2009 roku. Złożono wtedy wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję satelitarną. Jak podaje PMPG, w związku ze spowolnieniem na rynku mediów, po analizie różnych wariantów,  firma zdecydowała się na podjęcie rozmów z potencjalnymi partnerami w celu stworzenia przedsięwzięcia joint venture. Spółka ubiegała się też o nadawanie w ramach MUX-1, ale bezskutecznie. Wobec przeciągających się poszukiwań partnera, ostatecznie zdecydowano, że Machina TV nie powstanie. W październiku 2011 KRRiT uchyliła koncesję temu kanałowi.

We wczorajszym komunikacie PMPG podała, że aktywnie poszukuje możliwości zaangażowania się w przedsięwzięcia z obszaru telewizji i nie wyklucza współpracy z podmiotami już działającymi na polskim rynku telewizyjnym. - Prowadzimy wstępne rozmowy z kilkoma uczestnikami tego rynku - mówi Michał M. Lisiecki, ale szczegółów nie ujawnia.

Notowana na warszawskiej Giełdzie Platforma Mediowa Point Group to wydawca m.in. pism “Wprost” i “Bloomberg Businessweek Polska”. W 2011 roku spółka zamknęła dwa tytuły drukowane - miesięczniki “Machina” i “?dlaczego”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Point Group nadal chce mieć telewizję

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zygfryd
Może niech napiszą list do św. Mikołaja. "Chcemy mieć telewizję". Trochę późno, bo święta już były, ale na końcówkę roku może się uda? Tylko muszą zaznaczyć, że jaki model, rozmiar... Pewnie można będzie w jakiejś promocji trafić, więc może od razu zestaw kina domowego?
8 8
odpowiedź
User
Analityk
Jedyny udany projekt to Wprost. Ale tam zatrudnili doświadczonych dziennikarzy, kórym PŁACĄ, a nie rzucają jakieś ochłapy, aby z głodu nie zdechli.
8 8
odpowiedź
User
Troy
Swego czasu mówiło się o nim polski Murdoch, a on nie zaprzeczał. Jeśli Murdoch to raczej na miarę Kamerunu.
8 8
odpowiedź