SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Pokonać zaćmę"

Unikalna transmisja operacji oka na kanale Polsat Zdrowie i Uroda.

17 czerwca br. kilku pacjentów Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie zostanie poddanych nowatorskiej operacji zaćmy. Kanał tematyczny Polsat Zdrowie i Uroda podjął się unikalnej transmisji takiego wydarzenia już po raz drugi. Pierwsza operacja odbyła się we wrześniu 2004 roku. Spotkała się wówczas z zainteresowaniem widzów i zakończyła sukcesem. Wypełniając misję propagowania nowoczesnych metod leczenia Polsat Zdrowie i Uroda podejmuje  się transmisji ponownie. Patronami medialnymi akcji są: dziennik Super Express oraz portal Interia.pl.

Operacja zaćmy to skomplikowany, ale  krótkotrwały i bezkrwawy zabieg, którego efektem jest natychmiastowa poprawa wzroku u niemal niewidomych ludzi. Transmisja potrwa od godziny 10:00 do 13:30. Równolegle będą mogli zobaczyć ją: widzowie Polsat Zdrowie i Uroda, internauci na portalu Interia.pl oraz zespół lekarzy zgromadzony w Centrum Konferencyjnym w Hotelu Sofitel Victoria.

"Dzisiejsza medycyna czyni cuda. To  niebywałe i fantastyczne, że to co kiedyś było problemem nie do pokonania:  utrata wzroku, słuchu, czucia, dziś dzięki ultranowoczesnym, super-skomplikowanym implantom przestaje być wyrokiem skazującym. Lekarze przywracają  ludziom sprawność w kilka dni, godzin a nawet minut. Jednak nie wszystkie cuda techniki są w Polsce dostępne. A bywa i tak, że choć są, ich zastosowanie nie mieści się w granicach ludzkiej wyobraźni lub budzi strach. Chcemy to odczarować. Stąd ta operacja w kanale Polsat Zdrowie i Uroda.  Chcemy pokazać ludziom nowe drogi do zdrowia, a przez to do nowego standardu życia. To piękna misja, którą odnajdujemy w naszej pracy..." - mówi o projekcie Bogusław Chrabota Redaktor Naczelny Telewizji Polsat.

"Pokonać zaćmę"  to hasło związane nie tylko z transmisją zabiegu, ale przede wszystkim z akcją, którą przeprowadzi tego dnia kanał Polsat Zdrowie i Uroda.  Zaproszeni specjaliści będą odpowiadać na pytania widzów oraz internautów. Tego dnia w specjalnych wejściach studyjnych gościem Darka Dewilla (Redaktora Programowego Polsat Zdrowie i Uroda)  oraz prof. Pawła Januszewicza  (Przewodniczącego Rady Ekspertów Polsat Zdrowie i Uroda) będzie prof. Jerzy Szaflik Krajowy Konsultant ds. Okulistyki. Dowiemy się m.in. na ile prezentowane zabiegi są możliwe do powtórzenia w realiach polskich szpitali, a także w jakim kierunku zmierza współczesna okulistyka.

Kanał Polsat Zdrowie i Uroda wystartował 1 sierpnia 2004 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Pokonać zaćmę"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl