SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy coraz częściej komunikują się na Święta przez internet

69% ankietowanych wyśle do rodziny (przyjaciół) e-maile, a 58% do przekazania życzeń świątecznych wykorzysta możliwości komunikatorów internetowych - wynika z badania Skype, przeprowadzonego na internautach.

Polacy coraz częściej komunikują się na Święta przez internet

Blisko połowa ankietowanych na okres Świąt zostanie w domu. 29% respondentów odwiedzi swoich najbliższych w kraju, podczas gdy 8% deklaruje wyjazd za granicę. Międzynarodowe podróże to domena młodych - blisko co piąty respondent (19%), który na Święta opuszcza kraj, to osoba w wieku 18-34

Prawie 60% respondentów nie spotka się na Święta przynajmniej z jednym z członków najbliższej rodziny. Główne powody to dzieląca ich odległość oraz koszty związane z podróżą. 74% nie spotka się przynajmniej z jedną osobą z rodziny, którą chciałaby zobaczyć w tym czasie. 25% przebadanych osób chciałoby się spotkać w Święta z najbliższymi przyjaciółmi, ale ze względu na powyższe powody, także nie będzie miało takiej możliwości.

- Pozostanie w domu na Święta, bez możliwości spotkania się z najbliższymi, nie oznacza braku kontaktu z nimi - podaje Skype. - Coraz więcej osób korzysta z nowych technologii, które ułatwiają im usłyszenie i zobaczenie ukochanych osób bez względu na to, gdzie one przebywają.

Telefony komórkowe wciąż plasują się na pierwszej pozycji (80% respondentów deklaruje wykorzystanie komórek do komunikowania się z najbliższymi w Święta). 69% ankietowanych wyśle do rodziny (przyjaciół) e-maile, a aż 58% z nich do przekazania życzeń wykorzysta możliwości komunikatorów internetowych (39% skorzysta z rozmów głosowych i video przez internet).

Z komunikatorów skorzysta 70% osób w wieku 18-24, 64% w wieku 25-34 oraz 50% osób w wieku 55-65. 66% z nich wyśle maila, podczas gdy 45% wykorzysta możliwości rozmów głosowych i video przez internet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy coraz częściej komunikują się na Święta przez internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl