SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy mało zainteresowani pokładowym i lotniskowym internetem

68,5% Polaków nie dopłaciłoby do ceny biletu lotniczego, aby otrzymać dostęp do pokładowego Wi-Fi podczas lotu - wynika z badania Radius Communication.

Article

Mniej zainteresowane korzystaniem z internetu podczas podróży są kobiety: niemal 3/4 z nich (74,5%) stwierdziło, że nie zapłaciłoby więcej za lot, żeby móc używać pokładowego Wi-Fi. Tymczasem wśród badanych mężczyzn odsetek takich odpowiedzi wyniósł 62%.

Młodsze pokolenie znacznie częściej jest gotowe korzystać z Wi-Fi, nawet jeśli wiązałoby się to z wyższym kosztem podróży. Najczęściej (37%) odpowiadały tak osoby w wieku 23-35 lat.

Zapytani, czy korzystają z hotspotów oferowanych przez lotniska, 49% Polaków odpowiedziało, że zdarzyło im się to w przeszłości. Jest to jeden z najniższych wyników wśród 26 ankietowanych krajów. Jedynie Niemcy i Francuzi wykazali mniejsze zainteresowanie korzystaniem z lotniskowych sieci. W obu przypadkach 43% badanych przyznało, że zdarzyło się to im w przeszłości. Dla porównania, światowa średnia wynosi 58%. Z kolei najwyższy wynik został zanotowany wśród Norwegów: 76% badanych korzystało wcześniej z lotniskowego Wi-Fi.

Polacy, którzy mieli okazję korzystać z sieci na lotnisku, są znacznie bardziej zadowoleni z jakości połączenia niż podróżni z innych krajów biorących udział w ankiecie. Blisko połowa respondentów z Polski (48,3%) uważa, że jakość oferowanego im połączenia internetowego była „raczej dobra”, podczas gdy zapytani o to samo podróżni z pozostałych krajów uważają, że lotniskowe połączenie nie jest „ani dobre, ani złe”.

Badanie zostało przeprowadzone przez Radius Communication na zlecenie Kayak.pl wśród 26216 osób z 26 krajów na świecie. Gromadzenie danych odbyło się w dniach 9-17 stycznia 2018 r. poprzez e-ankietę na panelu badawczym Cint. Dane dla Polski powstały w oparciu o odpowiedzi reprezentatywnej grupy ponad 1000 dorosłych Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy mało zainteresowani pokładowym i lotniskowym internetem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ww
a na h komu potrzebne
11 8
odpowiedź
User
gosc
a na h komu potrzebne
: Szukaja jak moga nowych zrodel zarobku dla linii lotniczych. Kiepskie jedzenie sie slabo sprzedaje, alkohol tez, wiec trzeba znalezc nowy powod, jak mozna oskubac pasazerow z gotowki
9 8
odpowiedź