SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy nie ufają reklamom w serwisach społecznościowych

Tylko 10 proc. polskich użytkowników serwisów społecznościowych ufa zamieszczanym w nim reklamom – wynika z badania IMAS OnLine na zlecenie Euro RSCG Sensors. Zdecydowanie bardziej wiarygodne są dla takich internautów opinie znajomych oraz informacje z wyszukiwarek i porównywarek cenowych.

Polacy nie ufają reklamom w serwisach społecznościowych

Badanie przeprowadzone przez IMAS OnLine na zlecenie Euro RSCG Sensors wśród polskich internautów, którzy korzystają z co najmniej dwóch serwisów społecznościowych minimum raz w tygodniu, pokazuje, że jedynie co dziesiąty z tych użytkowników przy decyzjach zakupowych ufa reklamom zamieszczanym z takich witrynach. Bardziej wiarygodne są dla respondentów przekazy reklamowe i informacyjne w tradycyjnych mediach. Natomiast aż trzy czwarte użytkowników społeczności internetowych deklaruje zaufanie w tej kwestii swoim znajomym spoza sieci.

W przypadku pozostałych internetowych źródeł wiadomości największym zaufaniem użytkowników serwisów społecznościowych cieszą się porównywarki cen (59 proc. pozytywnych wskazań), wyszukiwarki oraz komentarze na forach dyskusyjnych (51 proc. deklaracji), a także komentarze ekspertów zamieszczane na blogach i w portalach społecznościowych (46 proc.).

Badanie zaufania polskich użytkowników serwisów społecznościowych do różnych źródeł informacji o produktach zostało przeprowadzone przez IMAS OnLine na zlecenie Euro RSCG Sensors w styczniu bieżącego roku. Ankiety internetowe objęły 538 osób korzystających z co najmniej dwóch serwisów społecznościowych minimum raz w tygodniu. Wśród respondentów 30 proc. to osoby w wieku 25-34 lata, 24 proc. – w wieku 18-24 lata, 21 proc. – w wieku 35-44 lat, natomiast 64 proc. to kobiety.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy nie ufają reklamom w serwisach społecznościowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl