SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy o Paradzie Równości

Urząd Miasta Warszawy zamówił w PBS sondaż, w którym zapytał warszawiaków, co sądzą o zapowiadanej na 11 czerwca Paradzie Równości.

Poniżej znajdują się wyniki zaprezentowane przez władze Warszawy 10 czerwca 2005 r.

 
Pytanie 1.
11 czerwca na ulicach Warszawy ma odbyć się Parada Równości. Proszę powiedzieć, czy jest Pani/Pan za, czy przeciw tej manifestacji?

         

Pytanie 2.
A czy Pani/Pana zdaniem organizacja takiej manifestacji w stolicy może być dobrym sposobem na promocję Warszawy wśród turystów, czy raczej przeciwnie: wydarzeniem zniechęcającym turystów do odwiedzenia naszego miasta?

          

Pytanie 3
Czy Pani/Pana zdaniem władze Warszawy powinny, czy też nie powinny dopuścić do organizacji tej manifestacji?

          

Pytanie 4
Czy Pani/Pana zdaniem manifestacja gejów i lesbijek na ulicach Warszawy może wywołać zakłócenia porządku w mieście (np. awantury, bójki, wyzwiska itp.)?

          


Pytanie 5.
A teraz kilka słów na temat różnych manifestajci na terenie stolicy. Czy Pani/Pana zdaniem w Warszawie mogą odbywać się manifestacje, które mogłyby grozić zakłóceniem porządku publicznego?

           

Sondaż, na zlecenie UM Warszawy, przeprowadził PBS w dniach 1-4.06.2005 r. na 500-osobowej reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców stolicy.

4 i 5 czerwca 2005 PBS zapytała także, tym razem dla "Gazety Wyborczej", w całej Polsce o opinie na temat zakazu organizowania Parady Równości.


Pytanie
Prezydent Warszawy - Lech Kaczyński - zakazał organizowania Parady Równości, która według organizatorów miała zachęcać do tolerancji dla homoseksualistów. Jak ocenia Pani/Pan tę decyzję?

       

Sondaż, na zlecenie "Gazety Wyborczej", przeprowadził PBS w dniach 4-5.06.2005 r. na 1053-osobowej reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy o Paradzie Równości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl